Komín do příčky
Galerie(9)

Komín do příčky

Komín MINI určený k zabudování do vnitřních příček staveb vyplňuje mezeru na trhu s cihelnými komíny. Spolu se dvěma dalšími novinkami – systémem METAL a IZOSTAT – ho představuje firma HELUZ cihlářský průmysl, v. o. s.

Komín MINI přináší jednoduché řešení pro vnitřní příčky. Díky rozměrům 240 × 300 mm ho lze zabudovat do vnitřních nosných stěn a příček, aniž by těleso komínu vystupovalo ze stěny.

Cihelné tvarovky tohoto komínu zabudované do příček se dají rovněž využít pro rozvody vzduchotechniky a technických zařízení nebo jako odvětrávací komín.

Použití komínového systému
Komín MINI je určen pro nízkoteplotní spotřebiče na plynná a kapalná paliva, ve variantě PLAST s plastovou vložkou o průměru 80 nebo 110 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 120 °C nebo ve variantách METAL s nerezovou či IZOSTAT s izostatickou vložkou o průměru 80 a 100 mm pro spotřebiče s maximální výstupní teplotou spalin do 200 °C.

Pro novostavby i rekonstrukce
Komín HELUZ MINI lze využít u novostaveb, stejně jako jej lze dodatečně vestavět i do již stojících a zabydlených objektů při rekonstrukci staveb. Velmi snadno se montuje – stavebnicové komponenty do sebe přesně zapadají, je zajištěna jejich vzájemná součinnost a stavba komínu již nevyžaduje žádné další speciální zdicí přípravky.     

Další podzimní novinkou cihlářů jsou komínové systémy METAL a IZOSTAT, které jsou vhodné pro všechny druhy paliv a všechny typy spotřebičů. Díky malé tloušťce komínových vložek mají velmi malou akumulací tepla, což přináší rychlé ohřátí celé spalinové cesty, a tím rychlé překlenutí rosného bodu spalin. Hladké stěny vložek navíc brání usazování pevných částí zplodin na vnitřním povrchu.

Univerzální komínové systémy
Systém HELUZ METAL s nerezovou vložkou je univerzální systém použitelný pro atmosférický, přetlakový a i vysokopřetlakový provoz. Nerezové vložky, které jsou dodávány v tloušťkách 0,6 nebo 1 mm, jsou podstatně lehčí než jiné materiály, jsou kyselinovzdorné, nenasákavé a vysoce odolné, proto nedochází vlivem velkého výkyvu teplot k jejich popraskání. Velkou výhodou je také to, že se komín po vystavění může začít používat okamžitě a nemusí se čekat na vytvrdnutí spojovacího tmelu.

Systém HELUZ IZOSTAT je použitelný nejen pro všechny typy spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin, ale i pro společné komíny od plynových kotlů pro podtlakový i přetlakový provoz. Svou konstrukcí zároveň umožňuje odvod spalin i přívod vzduchu ke spotřebiči jedním komínovým tělesem. Izostatická vložka nové generace, vyráběná nejmodernější technologií, dobře odolává velkým teplotním změnám, kyselinám a je vysoce odolná proti korozi; nevadí ji ani přímý kontakt s plamenem. Díky své téměř nulové nasákavosti je vhodná jak pro suchý, tak i pro mokrý provoz. Hrdlové spojení izostatických vložek společně se spárovací hmotou nebo žáruvzdorným silikonem zajišťuje vynikající těsnost systému.

Nadstřešní část komínového systému HELUZ IZOSTAT je navíc díky velkému množství variant ukončení možné dokonale sladit s typem domu.

Komínový systém HELUZ MINI IZOSTAT pro moderní spotřebiče získal na 18. mezinárodním veletrhu Aquatherm Praha čestné uznání za nejlepší exponát. Všechny produkty budou během podzimu k dispozici i na slovenském trhu.

Více informací získáte na www.heluz.cz.

–>–>
{R1