Partneři sekce:

Efektivní i designové vytápění atypicky řešených prostor

Efektivní i designové vytápění atypicky řešených prostor

Dispoziční řešení moderních interiérů si neustále žádají změny v různých oblastech. Jednou z nich je například i vytápění objektu a jednotlivých místností. Trendem moderní architektury je využití velkých balkonových oken a prosklených ploch, které mnohdy zabírají většinu plochy obvodového zdiva.

V podobných případech již poté mnohdy nelze použít klasicky orientované horizontální těleso a nabízejí se tato dvě řešení. Buď využijete zbývajícího úzkého prostoru po stranách, nebo v jiných částech místnosti. A právě pro tato řešení vyvinula společnost KORADO, přední český výrobce otopných těles a systémových řešení pro vytápění, model RADIK Premium. Díky délce těles od 400 mm a výšce až 2200 mm je tak možné využít k instalaci tělesa i tento prostor, přičemž výkon tělesa bude i poté dostatečný k vytopení dané místnosti.

RADIK PREMIUM

RADIK PREMIUM

Svisle orientované radiátory RADIK Premium působí v moderních interiérech velmi elegantně a disponují vysokým tepelným výkonem. Kromě klasického provedení modelu  RADIK Premium je v nabídce i provedení RADIK Premium LINE (deska s jemnými prolisy) a PLAN (úplně hladká deska). Navíc barvu radiátoru si můžeme zvolit z 12 barev z KORADO vzorníku. Pokud ale toužíte po jiné barvě, zvolte si jakoukoliv z téměř dvou set barev vzorníku RAL.

RADIK PREMIUM LINE

RADIK PREMIUM LINE

Druhou možností je elegantní řešení v podobě podlahového konvektoru. Konvektorové systémy umožňují zaměřit se v interiéru výhradně na design. Protože jsou umístěné pod podlahou a prozradí je pouze mřížka v podlahové krytině, nijak nenarušují koncepci prostoru. Bydlení zůstane jeho vzdušnost, vyniknou francouzská okna, vstupy na terasu a ony velké prosklené plochy.

KORAFLEX

KORAFLEX

Při tomto typu vytápění se teplo do místnosti dostává prouděním neboli konvekcí. Dochází k cirkulaci, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu, tam se ochlazuje a následně zase klesne k podlaze. Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se rovnoměrně prohřeje, byt přitom vytopíte s minimálními náklady. Poslední novinka, kterou je konvektor KORAFLEX FW, umožnuje interiér nejen vytápět, ale zvládne ho v případě potřeby i chladit. Komfortní tepelnou pohodu zajistí i v místech s vyššími tepelnými ztrátami, kterými jsou právě velké prosklené plochy. Díky důmyslné technologii ho lze navíc i zapojit do systému inteligentního řízení budov.

KORAFLEX

KORAFLEX

Jaké topení tedy zvolit? Viditelné na zeď či skryté pod podlahou? Záleží na peněžence, prostorových možnostech i vlastním vkusu. V každém případě však platí, že o vhodném typu a výkonu vybraného deskového radiátoru či podlahového konvektoru by měl na základě parametrů konkrétních prostor výpočtem rozhodnout specializovaný projektant.

Pro více informací navštivte www.korado.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.