5 tipů na aktuální trendy vytápění

Designové otopné těleso KORATHERM

Ačkoli základní rolí topení je vyhřát interiér, čím dál více se na něj pohlíží i jako na prvek, který významně ovlivní celkový design bytu.

1. Radiátor, který vás bude bavit

Pokud byste rádi uvítali změnu ve vzhledu vašeho topení a láká vás originální řešení, novinka v podobě potisku na čelní desku radiátoru RADIK vás jistě nadchne. Oživte své místnosti snadno a rychle designovým kouskem v podobě nové čelní desky. Barvu radiátoru si můžeme zvolit z 12 barev z KORADO vzorníku nebo jakoukoliv z téměř dvou set barev vzorníku RAL. Čelní desku si můžete objednat i s vlastním potiskem dle vašeho přání.

RADIK KLASIK

2. Hledáte řešení do atypických částí domu či bytu?

Máte krásné podkroví a lámete si hlavu s tím, kam dát topení aby zapadlo do interiéru a nerušilo celkový vzhled? Zkuste se podívat na řešení v podobě konvektorů. Konvektory jsou vhodným řešením při vytápění rodinných domů, bytů i komerčních prostor. Stejně jako deskové radiátory, i tato tělesa jsou vhodná do teplovodních systémů ústředního vytápění a do systémů s tepelným čerpadlem. Při tomto typu vytápění se teplo do místnosti dostává prouděním neboli konvekcí. Dochází k cirkulaci vzduchu, při níž teplý vzduch stoupá ke stropu, kde se ochlazuje a následně zase klesá k podlaze. Protože vzduch proudí celým prostorem podél stěn, interiér se rovnoměrně prohřeje. Díky nižšímu vodnímu objemu mají tato tělesa nižší tepelnou setrvačnost. Nedojde tak k přehřátí interiéru zbytkovým sáláním a není tedy potřeba zbytečně větrat. Díky důmyslné technologii je lze navíc i zapojit do systému inteligentního řízení budov. Podívejte se třeba na modely KORALINE.

Konvektor KORALINE

3. Posezení i vytápění v jednom

Konvektory KORALINE lze umístit na stěnu nebo v podobě lavice a to i s dřevěnou deskou. Takovouto lavici oceníte třeba do zimní zahrady. Využít ji můžete samozřejmě i pro sezení kdekoliv bude potřeba, na to je právě uzpůsobena.

Konvektor do zimní zahrady

4. Efektivní i designové vytápění u velkých prosklených ploch

Trendem moderní architektury je využití velkých balkonových oken a prosklených ploch, které mnohdy zabírají většinu plochy obvodového zdiva. Řešením jsou podlahové nebo lavicové konvektory, které ponechají interiéru celou plochu, a přitom zajistí dokonalou tepelnou pohodu. Díky nim vyniknou francouzská okna či velké prosklené plochy a nic nebude zbytečně zabírat místo.

Podlahový konvektor Koraflex

Moderní a designové řešení v podobě podlahového konvektoru vám navíc vyřeší topení po celý rok včetně dochlazování v letních měsících. Některé konvektorové systémy umožňují zaměřit se v interiéru výhradně na design, protože jsou umístěné pod podlahou a prozradí je pouze mřížka v podlahové krytině, nijak nenarušují koncepci prostoru. Bydlení zůstane jeho vzdušnost, vyniknou francouzská okna, vstupy na terasu a ony velké prosklené plochy. Podívejte se na modely KORALINE nebo KORAFLEX.

5. Když není dostatek místa

Může se vám také stát, že do vašeho domu či bytu už nebude možné použít klasicky orientovaný, tedy horizontální radiátor. A právě pro tato řešení má společnost KORADO, český výrobce otopných těles, model RADIK Premium či designový KORATHERM. Díky délce těles od 40 cm a výšce až 220 cm je tak možné využít k instalaci tělesa i úzký prostor. Svisle orientované radiátory RADIK Premium a KORATHERM působí v moderních interiérech velmi elegantně a disponují vysokým tepelným výkonem.

Designové otopné těleso KORATHERM

Řešení existuje pro každý interiér, a pokud si nebudete vědět rady, vždy se můžete obrátit s dotazy na odborníky. Třeba i zadarmo na infolince firmy KORADO.

Vše najdete na www.korado.cz

ZDROJ: PR článek společnosti KORADO, a.s.

RubrikyVytápění