Představujeme první ekologické solární klimatizační zařízení
Galerie(3)

Představujeme první ekologické solární klimatizační zařízení

Partneři sekce:

LG Electronics (LG) představuje první ekologicky šetrné klimatizační zařízení z Koreje, které využívá sluneční energii jako součást svého napájecího zdroje.

Solární panel, který je připojen k venkovní části klimatizační jednotky F-Q232LASS o chladicím výkonu 17 500 J (pro 76 m2), je schopen vyprodukovat až 70 wattů za hodinu, což představuje dostatek energie pro proces čištění vzduchu. 1

Solární energii jakožto čistému a obnovitelnému zdroji je věnováno stále více pozornosti nejen ze strany ekologicky uvědomělých, ale i běžných zákazníků, kteří chtějí pouze dlouhodobě ušetřit za elektřinu. Model F-Q232LASS přináší úspory v nákladech za elektrickou energii a jde o produkt šetrný k životnímu prostředí. Hybridní LG klimatizace totiž pomáhá snížit emise oxidu uhličitého o 212 kg za 10 let provozu, což je množství, jaké za stejnou dobu zvládne z atmosféry odbourat 780 vzrostlých borovic.

„Tato nová hybridní klimatizace využívá pokročilé LG technologie, které neustále zlepšujeme díky novým poznatkům o energetické účinnosti a rozvíjením našeho know -how v oblasti produkce klimatizačních systémů. Je výsledkem nejnovějších výzkumů, v nichž je LG coby světově proslulý poskytovatel ekologických řešení vždy o krok napřed,“ řekl Hwan-yong Nho, CEO LG Electronics Air Conditioning Company.

1 Stojící klimatizace o chladicím výkonu 17 500 J potřebují pro běh procesu čištění vzduchu obvykle jen 50 wattů za hodinu.

Zdroj: LG Electronics, Inc.