Partneři sekce:
  • SCHELL
  • REHAU

Odborníci v oblasti vnitřních odpadů i kanalizací – stačí si jen vybrat

Odborníci v oblasti vnitřních odpadů i kanalizací - stačí si jen vybrat

Firma Gebr. Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s. r. o., Komorovice slavila v minulém roce 20. výročí od svého založení. Za tu dobu se díky výrobkům vyráběným v Komorovicích a výrobkům dovážených od sesterských firem z Německa a Polska stala velmi významným hráčem v oblasti vnitřních odpadů i kanalizací. Portfolio se snaží stále rozšiřovat o nové výrobky i nové typy výrobků.

Klasikou v oblasti kanalizace je KG Systém (PVC) vyráběný převážně v České republice. Jedná se o potrubí s třívrstvými trubkami o kruhové tuhosti SN4 a SN8. Vnitřní napěněná vrstva zajišťuje díky své nízké specifické hmotnosti úsporu materiálu, a tedy velmi příjemnou manipulaci a pokládku potrubí a i příznivější cenu oproti trubkám s plnou stěnou. Přitom musí být dodrženy všechny normami požadované mechanické, fyzikální a chemické vlastnosti jako u těžších a dražších plnostěnných trubek.

Samozřejmostí je velmi vysoká chemická odolnost v rozmezí kyselosti pH od 2 do 12, pružnost potrubí a i velmi vysoká životnost extrapolovaná na více než 100 roků. Díky hrdlovaným spojům se speciálně konstruovaným těsněním je zajištěna velmi snadná montáž bez speciálních nástrojů a stoprocentní těsnost při přetlaku až 5 m vodního sloupce. Díky tomu, že jsme členem skupiny Ostendorf, která se zabývá pouze programem odpadů a kanalizací, nabízíme velmi široký sortiment tvarovek počínaje různými koleny, jednoduchými a násobnými odbočkami, redukcemi, čisticími kusy a konče připojovacími kusy na jiné typy potrubí (kamenina, litina, beton). To vše v dimenzích DN 110, 125, 160, 200, 250, 315, 400 a 500 mm. Součástí skupiny Ostendorf je i výrobce těsnění, a tak nabízíme kromě běžného těsnění ze SBR i těsnění odolné tukům a ropným látkám z NBR a těsnění z EPDM.

Samozřejmostí je poradenská činnost, která se zaměřuje na ukládání potrubí (speciální programy posuzující únosnost potrubí za daných podmínek pokládání), jeho montáž, chemickou odolnost apod. Vzhledem na požadavky německých kolegů na dovoz plnostěnného potrubí KG jsme mezi naše produkty zařadili i tento druh potrubí.  V průběhu tohoto roku začneme i s jeho výrobou na našich extruzních linkách. Toto potrubí je robustnější a dosahuje kruhových tuhostí nad SN10. Je plně kompatibilní s běžným potrubím KG Systém (PVC).

Plně kompatibilní ve všech průměrech je i potrubí KG 2000 Polypropylen vyráběné v německých závodech. Jedná se o plnostěnné potrubí vyrobené z polypropylenu s optimálním plněním minerálními plnivy. Polypropylen přináší některé své výhodnější vlastnosti, jako je odolnost vůči teplotám 90 °C (užití pro horká odváděná média), křehnutí až pod –20 °C (možno montovat i za mrazu), vyšší houževnatost a i vyšší tuhost (kruhová tuhost je SN10). Díky patentovaným těsněním vydrží těsnění tlaky až 30 m vodního sloupce. Je vhodné i pro tepelné výměníky.

Produktovou řadu kanalizačních potrubí doplňuje korugované potrubí MAGNACOR vyráběné v polském závodě. Jedná se o dvouvrstvé potrubí z polypropylenu. Vnitřní hladká světlá vrstva zajišťuje bezproblémový odvod kapaliny a vnější vlnovec zajišťuje dostatečnou tuhost i odolnost vůči vnějšímu prostředí. Kruhová tuhost je SN8. Potrubí je dodáváno v průměrech DN 200, 250, 300, 400, 500 a 600 mm a jeho kompatibilita s potrubími KG a KG2000 je zajištěna pomocí odboček a přechodek na KG.

Klasické šachty RV Systém OSMA o jmenovitém průměru 400 mm jsou dodávány již velmi dlouho s velkým úspěchem. Skládají se ze dna vyrobeného z polypropylenu s možností připojení 2 až 4 kusů kanalizačního potrubí o průměru DN 110 až DN 315, ze stoupacího potrubí KG DN 400 zajišťujícího hloubku uložení a z teleskopu skládajícího se z trubky KG DN 315 s litinovým nebo plastovým poklopem za horka nalisovaným. Poklopy jsou nabízeny podle únosnosti (1,5; 12,5 a 40 t) a podle účelu užití.

Nově nabízíme i šachty o průměru menším (DN 315 mm) a průměru větším (DN 425). Tyto šachty jsou složeny podobně jako u DN 400. Rozdíl je jen ve stoupací trubce – ta je v tomto případě z polypropylenového vlnovce místo hladké trubky z PVC.

Podrobnější informace o kanalizačním potrubí i o odpadním potrubí naleznete na stránkách www.kanalizacezplastu.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Gebr. Ostendorf – OSMA zpracování plastů, s. r. o.

Komentáře