Partneři sekce:

Rekonstrukce podlah v Rudolfinu

Rekonstrukce podlah v Rudolfinu

Na koci roku 2015 byla dokončena rekonstrukce několika prostor v pražském Rudolfinu. Jedna z architektonicky nejvýznamnějších budov v Praze vznikla v letech 1876–1884 podle návrhů architektů Josefa Zítka a Josefa Schulze. Byla koncipována jako víceúčelový kulturní dům, který v sobě spojí galerijní a koncertní část. Povedlo se to dokonale a toto poslání plní Rudolfinum i v 21. století.

Rekonstrukci podlah měla na starosti firma Altryss z Mostu ve spolupráci s firmou Procházka Parket.
Realizace probíhala od července do listopadu 2015 a byla velmi náročná hlavně na detaily. V průběhu pokládky zde probíhalo velké množství dalších stavebních prací, které nedovolovali plynulý průběh podlahářských prací.  

V Sukově síni firma Altryss nalepila 300 m2 nových masivních dubových podlah lepidlem Bona R850 na nový podklad z rychleschnoucího betonu. Masivní dubové prvky se lepili na maďarský vzor a celá plocha je rozdělena bordurami.

Ve všech prostorách byla použita nová bruska Bona Belt HD. 

Ve Sloupové síni, kterou realizovala firma Procházka Parket, bylo nutné demontovat staré parkety a původní prkenný záklop.  Po vyrovnání podkladních trámů a dorovnání zásypu, byla opracovaná prkna namontována zpět. Následná pokládka cca 230 m2 byla provedena přibíjením do maďarského vzoru a opět s velkým množstvím bordur.

V největším prostoru, Dvoraně, o celkové rozloze 500 m2 bylo nutné udělat cca 30 m2 lokálních výměn tabulových kazet. Následně byla provedena celková renovace podlahy.

Ve všech prostorách byla úspěšně vyzkoušena nová bruska Bona Belt HD, za použití keramického a zirkonového brusiva Bona. Všechny plochy jsou vytmeleny tmelem Bona Mix&Fill Plus a ošetřeny dvěmi vrstvami Bona Tvrdého voskového oleje (Bona Hard Wax Oil). Dále zde byl navržen údržbový plán, který se bude postupně upřesňovat podle aktuálního opotřebení.

www.rudolfinum.cz/

realizační firmy:
Altryss s.r.o.
Kostelní 1465
434 01 Most
e-mail: altryss@altryss.cz
web: www.altryss.cz

Procházka Parket
Vratimovská 483
Praha – Letňany
e-mail: proch.parket@volny.cz
web: prochazka-parket.cz

RUDOLFINUM

Budova Rudolfina byla vystavěna v novorenesančním slohu v letech 1876–1884 na břehu Vltavy v samém srdci Prahy. U příležitosti 50. výročí svého založení ji nechala postavit Česká spořitelna, která požádala následníka rakousko-uherského trůnu, arcivévodu Rudolfa, aby budova mohla být pojmenovana po něm. Na stavbu byla vypsná veřejná soutěž a nasledně byla svěřena architektům Josefu Zitkovi a Josefu Schulzovi, kteří ji koncipovali jako víceučelový dům múz, sídlo hudby, galerie a konzervatoře. Po vzniku Československa byla budova označovana jako Dům umělců.

Několikrát byla upravována, v meziválečném období dokonce pro potřeby československého Národniho shromaždění (autorem přestavby byl Rudolf Křiženecký); to zde zasedalo v letech 1919 až 1941. V roce 1920, 1927 a 1934 zde byl zvolen prezidentem Republiky československé Tomaš Garrigue Masaryk. V poválečném období byla budova sídlem Hudební fakulty Akademie muzických umění a České filharmonie. Dnes v ní sídlí Česká filharmonie a Galerie Rudolfinum.

Bona AB je rodinná firma založená v roce 1919. Mateřská společnost sídlí ve Švédském Malmő. Společnost Bona působí po celém světě prostřednictvím dceřiných společností a distributorů, ve více než 70 zemích světa. Poskytujeme řešení a produkty pro instalaci, údržbu a renovaci dřevěných podlah.

Připojte se k nám, na cestu neustálého vývoje. Díky inovacím jsme schopni dosáhnout těch nejlepších výsledků. Inovujeme výrobky s ohledem na ochranu životního prostředí a díky naší celoživotní podpoře a nepřetržitému výzkumu jsme schopni poskytovat trvale udržitelná řešení profesionálům i majitelům podlah. Náš Bona System produktů zaručuje bezpečnou, účinnou a příjemnou práci. Profesionální podlaháři spoléhají na kvalitu Bona, která nabízí řešení a servis s ohledem na zdraví a pracovní prostředí.

ZDROJ: PR článek společnosti BONA CR, spol. s r.o.

RubrikyPodlahaŠtítky