Stropní podhledové systémy dnešní doby
Galerie(8)

Stropní podhledové systémy dnešní doby

Partneři sekce:

Armstrong Building Products je přední světový výrobce stropních podhledových systémů s nejširším portfoliem výrobků. Můžete v něm nalézt tvrdé minerální desky, desky ze skelné vaty nebo z kamenné vlny, kovové podhledy, dřevěné podhledy nebo samostatně zavěšená designová oblaka Canopy. Tuto širokou nabídku podhledových desek společnost Armstrong doplňuje vlastními kompatibilními závěsnými konstrukcemi Prelude se zámky “hook” nebo “click” pro standardní montáž.

Dále pak vyrábíme konstrukce protipožární, antikorozní, seismické, konstrukce do čistých prostor s antibakteriální úpravou a integrovaným těsněním, konstrukce pro široké rozpony, designové profily a Bandrastry. Toto rozsáhlé portfolio nám umožňuje nabízet nejen produkty, ale komplexní systémová řešení akustická, protipožární, hygienická, designová a další.

Společnost byla založena v roce 1860 v USA, před třemi lety tedy oslavila své 150. výročí. Během doby se společnost Armstrong stala jednou z nejznámějších značek v oboru stavebních materiálů suché výstavby a je uznávána jako spolehlivý partner s vysokou etickou úrovní a profesionálním přístupem ke svým klientům.

Rovněž v České republice patří Armstrong k nejsilnějším hráčům na stavebním trhu a naše pozice se od roku 2000, kdy jsme vstoupili na český trh, neustále upevňuje. Naše materiály jsme dodali na takové projekty jako např. Hokejová hala O2 Arena v Praze, administrativni budovy Motokov, Futurama, Kavčí Hory či City Tower v Praze, nemocnice Motol v Praze, Protonové centrum Bulovka v Praze, Kampus MU v Brně, Vienna point 2 Brno, nemocnice ICRC Brno, Orchard nebo Nová Karolina v Ostravě.

Společnost Armstrong se vyprofilovala jako moderní inovativní společnost, která iniciuje změny v oblasti  výrobků pro suchou výstavbu. Armstrong se např. jako zakládající člen Green Building Council v USA podílel na vývoji systému hodnocení LEED. Naše společnost také integrovala LEED kritéria při navrhování a výstavbě své vlastní firemní centrály v Lancasteru, Pensylvanie, USA. Tento projekt dosáhl nejvyššího stupně certifikace – LEED Platinum. Jsme rovněž členy české Rady pro šetrné budovy. Dále se Armstrong podílí na snahách Evropské unie o zavedení standardizované metody určování dopadu jednotlivých výrobků na životní prostředí, jsme jediným výrobcem podhledů s profilem BRE Ecopoint, externí certifikací dodržování norem ISO 14041 a ISO 21930, jako první na světě jsme zavedli recyklační program pro recyklaci podhledů, naše minerální podhledy obsahují až 80% recyklovaných materiálů.


Minerální podhledy

Systémy zavěšených podhledů jsme posunuli od jejich primární technické funkce (zakrytí technických rozvodů v budově a zároveň umožnění přístupu k nim) k funkci estetické a akustické. Na prvním místě je pro nás člověk – jeho pocity, estetické vnímání, příjemná atmosféra prostředí.

Proto nabízíme všechny existující varianty stropních minerálních podhledů – akusticky pohltivou řadu OP, vzduchově neprůzvučnou řadu dB, standardní kombinaci obou těchto parametrů, esteticky koncipované skryté rastry podhledů Vector, jasné, hladké, světelně odrazivé povrchy podhledů laminovaných, designovou řadu pro zdůraznění architektonického výrazu geometrickými vzory či využitím barevnosti.

Kovové podhledy
Armstrong je se svými třemi továrnami v Evropě největším výrobcem kovových stropních podhledů. V loňském roce jsme dodali např. 250.000m2 kovových podhledů na letiště v Dubaji.

Vzhledem k trendu směřujícím tímto směrem je právě tato část našeho portfolia v centru našich inovací. Vyrábíme desky v různých velikostech, v různých tvarech a systémech zavěšení. Množství produktů je vyráběno přesně podle přání zákazníka s důrazem na estetické provedení. Jiné podhledy jsou pak vyráběny tak, aby splnily požadavky na hygienu v nemocnicích (až ISO 3), maximální absorpci zvuku (NRC až 1,00), maximální požadovanou pevnost a odolnost proti nárazu v tělocvičnách (třída 1A) nebo požadavky na použití do venkovních prostor.

Dřevěné podhledy

Dřevo je nejkrásnější přírodní materiál, který lze použít pro zařízení interiéru. Armstrong má ve svém portfoliu širokou nabídku desek jak s povrchovou úpravou dýhy, tak s potištěným laminem. Rovněž provedení hran a rozměry desek mohou být různé.

Závěsné systémy

Závěsné systémy Armstrong Trulok zahrnují celou řadu technických řešení pro pokrytí jakýchkoliv požadavků na podhledové systémy. Nabízíme standardní konstrukce v šířce 15, 24 nebo 35 mm, designové konstrukce Silhouette, Interlude a Axiom, speciálně upravené konstrukce do čistých prostor (Clean Room), antikorozní konstrukce do vlhkých prostor a všechny typy obvodových profilů. Velká většina konstrukcí je rovněž certifikována na požární odolnost.

Navštivte naše webové stránky. Kromě celého našeho portfolia vč. veškerých technických dat zde naleznete inspiraci. Armstrong je totiž lídr a jeho směřování je pak následováno ostatními. Buďte první. Seznamte se s naší
Knihou nápadů nebo Galerií projektů.

–>–>