Nejkrásnější pálené střechy roku byly vybrány a oceněny
Galerie(3)

Nejkrásnější pálené střechy roku byly vybrány a oceněny

Partneři sekce:
  • Prefa

Třináctý ročník soutěže Tondach PÁLENÁ STŘECHA 2017 již zná vítěze. Na jejich vyhlášení se sešlo přes 200 pokrývačů a zástupců stavebních firem. Všech 245 soutěžních realizací bylo posuzováno anonymně, aby byla zachována nezávislost při hlasování. Výsledky byly vyhlášeny ve čtvrtek 15. března 2018 v průběhu slavnostního večera na zámku Valeč na Třebíčsku.

Do soutěže se přihlásilo 245 realizací (loni jich bylo 209). Nejpočetněji byla zastoupena kategorie Rodinné domy a obytné stavby (184), šestnáct střech soutěžilo v kategorii Veřejné stavby a 45 v kategorii Historické stavby. V každé kategorii byly odměněny tři nejlepší projekty, jejichž zhotovitelé si odnesli poukazy na odběr střešní krytiny. Porota hodnotila funkčnost, vzhled a propracování detailů.

Soutěže se zúčastnili pokrývači a pokrývačské firmy, které pracují s pálenou střešní krytinou Tondach na území České republiky. Šlo o stavby, které byly realizovány v době od 1. prosince 2016 do 30. listopadu 2017 nezávisle na tom, zda fasáda nebo okolí domu byly dokončeny (pokrývačské práce musely být ukončeny). Realizaci přihlásila vždy pouze firma, která ji skutečně provedla (ne dodavatel, který akci zastřešoval). První tři místa byla oceněna sedmi, pěti a třemi paletami pálené tašky Tondach. Zpestřením soutěže byla kategorie Pokrývači sobě, v jejímž rámci mohli přihlášení pokrývači navzájem ohodnotit díla ostatních kolegů a udělit jim své hlasy.

Výsledky soutěže

Kategorie: Rodinné domy a obytné stavby
1. místo – rodinný dům v Horních Bludovicích
2. místo Střecha statku ve Zdoňové
3. místo rodinný dům v Mladé Boleslavi

Kategorie: Veřejné stavby
1. místo – rekonstrukce střechy půdní nástavby v Praze – Nové Město
2. místo – rekonstrukce střechy sokolovny v Chudenicích
3. místo – střecha Městského muzea ve Skutči

Kategorie: Historické stavby
1. místo – rekonstrukce zastřešení Schönkirchovského paláce v Praze – Nové Město
2. místo – rekonstrukce střechy usedlosti Hájčí Dvůr v Praze 5
3. místo – rekonstrukce historické střechy Novomlýnské vodárenské věže v Praze – Nové Město

Více informací na www.wienerberger.cz