Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Rozšířený sortiment ekologických výrobků stavební chemie

Rozšířený sortiment ekologických výrobků stavební chemie

Portfolio ekologických výrobků stavební chemie Mapei s logem Green Innovation se rozrostlo o laky z řady Ultracoat, které jsou na našem trhu novinkou a svými vlastnostmi splňují požadavky ekologicky šetrného stavebnictví. To znamená, že mají velmi nízké emise těkavých organických látek, a tak chrání zdraví i životní prostředí. Laky z řady Ultracoat doporučuje Mapei pro povrchovou úpravu dřevěných podlah nejen v běžných domácnostech, ale i v provozně zatížených komerčních prostorách. Ochranné laky Ultracoat se vyznačují vynikající odolností proti mechanickému opotřebení a rýhám. Díky velmi dobrým krycím schopnostem pomáhají chránit dřevo a udržovat jeho barvu.

„Technologický výzkum a vývoj v laboratořích Mapei se zaměřuje především na inovaci výrobků s cílem snižovat negativní dopad na životní prostředí. Je proto logické, že novinky v našem sortimentu splňují přísná ekologická kritéria,“ říká Ing. Zdeněk Runštuk, generální ředitel společnosti Mapei.

Pod značkou Green Innovation nabízí Mapei materiály s nízkými emisemi těkavých látek a se sníženou prašností, výrobky zvyšující životní úroveň (například zlepšením akustických vlastností bytu nebo domu či zvýšením tepelné pohody), produkty účinně zabraňující tvorbě a šíření různých druhů plísní, jakož i výrobky z recyklovaných materiálů.

Více užitečných informací naleznete na www.mapei.cz.