Přidaná hodnota dveří se skrytou zárubní Dorsis? Akustický útlum!

Zdroj: Dorsis

Můžete stavět z betonu, cihel, dřeva nebo skla, spojovacím článkem moderních projektů je koncept umírněné elegance a minimalismu. Díky skrytým zárubním DORSIS mají architekti i stavitelé šanci volně pracovat s estetikou prostoru a respektovat příklon k přímým liniím a minimalismu.

Téměř nekonečná variabilita povrchů umožní zcela skrýt plochu dveří buď stěrkou (1-3mm), obkladem či tapetou. Samozřejmě je možné použít laminát či dýhu stejného designu, jaký je na nábytku, a dveře tak sladit s celým interiérem.

Dveře Fortius lze pochopitelně využít jako kontrastní prvek ať už využitím dřevěných dýh nebo třeba nástřikem barev vzorníků RAL nebo NCS.

Dorsis Akustik s betonovou stěrkou instalované v dětském pokoji
Dorsis Akustik s betonovou stěrkou instalované v dětském pokoji | Zdroj: Dorsis

Specifické nároky zvládne Fortius Akustik

Některé místnosti v klidné zóně (například ložnice a dětské pokoje) vyžadují zvukovou izolaci od běžných denních prostor. Dveře Fortius Akustik dokážou díky automatické prahové liště a změněné vnitřní konstrukci (dutinková DTD výplň nebo protihluková deska) zajistit akustický útlum Rw 27 až 37dB, což znamená praktickou eliminaci běžného hluku.

Akustické dveře Dorsis lze instalovat i do vrcholně designových interiérů
Akustické dveře Dorsis lze instalovat i do vrcholně designových interiérů | Zdroj: Dorsis

Celý koncept DORSIS je k dispozici i ve funčních variantách – požární, akustické a bezpečnostní. Cílem je umožnit instalaci dveří se skrytými zárubněmi v interiéru celého projektu nebo stavby.