Partneři sekce:
  • Stavmat
  • REHAU
  • Českomoravský beton

Poptávka přes internet roste i ve stavebnictví

Poptávka přes internet roste i ve stavebnictví

Za poslední rok vzrostl počet zadaných poptávek prostřednictvím systému ePoptavka.cz o 11,7 %. Společnost B2M.CZ, která provozuje internetový portál určený pro on-line výběr nejvhodnějšího dodavatele po celé ČR, má půlroční obrat v zadaných poptávkách cca 6 mld. Kč. Do systému www.ePoptavka.cz zadají jeho uživatelé měsíčně v průměru 7 000 poptávek, jejich hodnota převyšuje 1 miliardu Kč. Reálně je přitom vyřízeno 65 – 70 % požadavků.

Systém zpracovává poptávky z různých oblastí. Během prvního půlroku 2009 nastala poptávka relevantní pro stavební trh v tomto počtu: stavebnictví (6964), stavební materiál (3966), reality (1505), nábytek (1360). Během prvního půlroku 2008 prošlo systémem ePoptavka.cz téměř 35 000 poptávek a ve stejném období roku 2009 to bylo téměř 39 000 poptávek. V nárůstu počtu poptávek se projevují sezónní trendy.

Službu využívají především malé a střední firmy, státní instituce i živnostníci. Poptávající oceňují zejména rychlost, jednoduchost a výhodnost způsobu výběrového řízení, které portál svou podstatou nabízí. Používání systému je bezplatné a zákazník může při nákupu ušetřit až 30 % průměrné ceny.

Pro dodavatele je část služby, která zahrnuje zasílání poptávek a kontaktních údajů na poptávající, zpoplatněná na základě tarifu. Vybrat si mohou tarif na dobu 3, 6, 12 měsíců či 1 rok spolu se službou zasílání zakázek veřejných subjektů.

Zdroj: PR Point