Nová sluneční clona Schüco CSB odolá i vichřici schopné vyvracet stromy
Galerie(9)

Nová sluneční clona Schüco CSB odolá i vichřici schopné vyvracet stromy

Partneři sekce:

Nová venkovní sluneční clona Schüco CSB (Concealed Shaped Blind) v podobě rolety z hliníkových lamel spolehlivě odolá i větru o rychlosti 9 až 10 na Beaufortově stupnici, tedy i silné vichřici schopné vyvracet stromy. Díky průhlednosti vyšší ne 23 % zároveň umožňuje lidem v budově zůstat v kontaktu s venkovním světem i v případě, kdy je clona zcela zatažena.

Tepelný komfort a světelné podmínky v interiéru budov významně ovlivňuje stínicí technika. Vhodné stínění chrání před přímým slunečním zářením i oslněním, přehříváním prostor a přispívá k rovnoměrnému rozmístění světla v průběhu dne. Architekti a developeři proto vyžadují flexibilní řešení, které je účinné vůči slunečnímu záření, odolné vůči větru a zároveň je designově atraktivní.

Venkovní sluneční clona Schüco CSB je plně integrovaná do fasádního systému Schüco FWS 50/60.

Sluneční clona Schüco CSB je stabilní i v silném větru

Venkovní sluneční clona Schüco CSB je plně integrovaná do fasádního systému Schüco FWS 50/60 a výrazně redukuje teplo v budově i během horkých slunečních dnů. Stejně tak si toto zastínění poradí se slunečními paprsky i ve větrném počasí, a to až do rychlosti větru 25 m/s, což na Beaufortově stupnici odpovídá vichřici až silné vichřici schopné vyvrátit strom. Takovou odolnost mají lamely z extrudovaného hliníku, které zůstanou stabilní při větrném náporu díky vodicím kolejnicím uloženým v krytých kazetách/konzolích. Vysokou transparentnost, resp. viditelnost až 23 % vytváří kombinace hliníkových lamel a mezer mezi nimi. Stoprocentní zastínění slunečního záření je zajištěno, když je úhel dopadajících paprsků vyšší než 21°. Žaluzie jsou vyráběny v eloxovaných barvách C0 a C31 až C35, takže mohou být perfektně sladěny s barvou fasády nebo vytvořit zajímavé barevné efekty.

Lidé v budově zůstanou v kontaktu s venkem i v případě, že je clona Schüco CSB zatažena.

Výhody při zpracování a montáži

Sluneční clona Schüco CSB je součástí kalkulačního softwaru SchüCal, což usnadňuje plánování konfigurace žaluzií. Při hmotnosti 4,6 kg/m2 je roleta poměrně lehká. Dodávána je na válci, takže je připravena k okamžité instalaci. Jediné, co je třeba při montáži udělat, je upravit velikost vodicích kolejnic po stranách. Další úspora je dána tím, že na místo zdlouhavého manuálního procesu nastavení horní a spodní koncové pozice rolety je nastavení provedeno jednoduše při prvním použití.. Automatické zastavení včetně detekce překážek chrání clonu Schüco CSB před poškozením v důsledku nesprávného zacházení.

Kromě novinky CSB zahrnuje sortiment Schüco systém exteriérových slunečních clon CTB s vysokou odolností proti větru pro okna a fasády nebo systém posuvných okenic ALB.

Integrace sluneční clony Schüco CSB do fasádního systému Schüco FWS 50.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz

Zdroj: Schüco CZ