Nová generace střešních oken nabízí řešení pro každé podkroví
Galerie(6)

Nová generace střešních oken nabízí řešení pro každé podkroví

Partneři sekce:

Jak přinést do podkroví ještě více denního světla a zároveň zajistit menší energetické výdaje? A to vše v elegantním promyšleném designu? Společnost VELUX na tyto otázky odpovídá Novou generací střešních oken.

Díky novému designu je plocha zasklení střešního okna větší až o 10 %, do podkroví se tak dostane ještě více denního světla. V topné sezoně získáte s větší prosklenou plochou více tepla díky pasivním solárním ziskům.

VELUX přináší novinky v ucelené nabídce tří výrobkových řad: Standard, Standard Plus a Premium.
V každé řadě jsou v nabídce střešní okna s horním i spodním ovládáním. Oba typy oken umožňují větrání i při zavřeném okně a jsou vybaveny vestavěným filtrem proti prachu a hmyzu.

Střešní okna v řadě Standard Plus nabízí navíc systém izolace VELUX ThermoTechnology™, který vytváří spolu se speciálním těsněním účinný štít proti větru a chladu. Součinitel prostupu tepla Uw je u standardního zasklení dvojsklem snížený oproti předchozí generaci z hodnoty 1,4 na 1,3.

Vysoce účinný systém izolace VELUX ThermoTechnologyTM je u bezúdržbových oken tvořen dřevěným jádrem z tepelně upraveného dřeva (Thermal Modified Timber). To dokonale zabraňuje tepelným ztrátám.

Jsou také vybavena bezpečným lepeným sklem, které při silném nárazu a prasknutí zajistí, že se sklo z rámu nevysype ani nevypadne. Tento způsob zasklení kromě vyšší bezpečnosti zajistí i lepší zvukovou izolaci.

Střešní okna prémiové řady nabízí oproti řadě Standard Plus několik vylepšení navíc – například vnější samočisticí vrstvu či vrstvu proti rosení venkovního skla nebo panoramatický výhled a dvojí možnost ovládání. Střešní okna této řady jsou nabízena v bílém bezúdržbovém provedení.

Pro zákazníky vyžadující maximální pohodlí nabízí VELUX i střešní okna VELUX INTEGRA® s dálkovým ovládáním. Dešťový senzor zajistí automatické zavření okna v případě deště. K dispozici je varianta na elektrický či solární pohon.