Partneři sekce:

Kontinuální větrání místnosti téměř neviditelně a bezpečně

Kontinuální větrání místnosti téměř neviditelně a bezpečně

Německá společnost Schüco představila nové kování pro plastová okna. Schüco VarioTec Air přináší kromě klasického otočného otevření okna možnost křídlo paralelně odsadit, nikoli vyklopit. Mezi křídlem a okenním rámem tak vzniká téměř neviditelná, přibližně 6 mm široká mezera, skrze kterou kontinuálně proudí čerstvý vzduch.

Optimální teplota a příjemné klima v místnosti zabraňují potenciálnímu vzniku plísní. Plastová okna vybavená inovovaným kováním VarioTec Air jsou zároveň dokonale uzavřená a splňují odolnost proti vloupání ve třídě RC 2 i vynikající zvukově a tepelně izolační vlastnosti.

Kování Schüco VarioTec Air nabízí dvě možnosti otevření plastového okna. Samozřejmostí je běžné otevření pro rychlé nárazové větrání. K pomalejšímu a plynulejšímu proudění čerstvého vzduchu slouží pozice paralelního odsazení křídla od okenního rámu ve vzdálenosti přibližně 6 mm. Ve srovnání s výklopnou funkcí má tato poloha několik výhod. Tepelné ztráty jsou podstatně nižší, okno je lépe chráněno vůči hmyzu, hluku, dešti, ale i třeba domácím mazlíčkům. Například nepříjemné uvíznutí a zranění koček, které se skrze vyklopené křídlo snaží dostat ven, zde nehrozí.

Téměř neviditelná, přibližně 6 mm široká ventilační mezera poskytuje kontinuální přívod čerstvého vzduchu.

Téměř neviditelná, přibližně 6 mm široká ventilační mezera poskytuje kontinuální přívod čerstvého vzduchu.

Paralelní větrací poloha přináší i další benefit, jelikož je při pohledu z venku pouze stěží rozpoznatelná, neláká zloděje. Pokud by však k pokusu o vloupání mělo dojít, okno vybavené volitelně dostupnými bezpečnostními prvky na všech stranách je chráněno před vypáčením a vysazením. Splňuje policií doporučenou třídu odolnosti proti vloupání RC 2.

Pro více informací navštivte www.schueco.cz.