Minirol: stínění s architektonickým potenciálem

hovorcovice web 7
Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Screenové rolety představují efektivní stínicí prvek, který zároveň může být součástí estetického záměru architekta a významně se tak podílet na vzhledu fasády – ať už rodinného domu, či například administrativní budovy.

Screeny, určené právě k instalaci z exteriéru, dokážou mnohem efektivněji zabránit tomu, aby se vnitřní prostředí domu během léta zahřívalo, a jejich používáním lze výrazně snížit náklady na klimatizaci.

Společnost BUILDING Shutter Systems, výrobce rolovací stínicí techniky Minirol, nabízí screenové clony v mnoha provedeních – vybírat lze různé barevné odstíny (vzorník RAL) stejně jako tkaniny s odlišnými fyzikálními vlastnostmi.

Na ty má vliv kombinace několika činitelů, a sice kolik slunečních paprsků daná textilie odrazí, kolik sluneční energie v podobě tepla pohltí a kolik jí prostoupí skrz. U každého typu tkaniny je zároveň uvedena hodnota prostupu světla, tedy jak moc bude clona zatemňující.

slovensko miniroll web 07
Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Optimální protisluneční ochrana

Díky těmto parametrům může architekt či budoucí uživatel navrhnout optimální protisluneční ochranu pro konkrétní stavbu. Obyvatelé rodinného domu budou mít na stínicí techniku pravděpodobně jiné požadavky než například zaměstnanci v kanceláři, jinak bude vybíráno stínění do škol či nemocnic.

Dostatek přirozeného světla spolu s tepelnou pohodou jsou základem příjemného pracovního prostředí.

hovorcovice web 10

 Výrazný dekorativní prvek

Na výběr jsou screeny s viditelným boxem, se zaomítacím boxem, screenové clony do roletového překladu nebo zcela bez boxu. Látka se zipem může být pevně uchycena ve vodicích lištách (Lockscreen), volně napnuta mezi boxem a koncovou lištou (Screen) nebo může být vedena pomocí ocelových lanek (Cablescreen).

hovorcovice web 6
Zdroj: BUILDING Shutter Systems

Volbou správného řešení můžete zastínit jak velkoformátová okna (v ploše až 20 m2), tak i pergoly nebo zimní zahrady. V nabídce najdete i široké spektrum variant ovládání – od elektrického s možností napojení na chytrou domácnost až po manuální ovládání klikou.

Screeny mohou být také opatřeny teplotním, slunečním či větrným čidlem.

www.minirol.cz

 ZDROJ: PR článek společnosti BUILDING Shutter Systems s.r.o.