asb-portal.cz - Odborný portál pro profesionály v oblasti stavebnictví
Partneři kategorie

Cihly plněné minerální vatou POROTHERM T Profi nadchly

01.09.2011
Jednoduchá, rychlá a velmi přesná výstavba, vhodná i pro ty, co se rozhodli pustit se do stavění rodinného domu sami. K tomu výborné tepelněizolační vlastnosti umožňující pořídit si nízkoenergetický nebo pasivní dům bez nutnosti dodatečně zateplovat obvodové zdivo. To jsou argumenty, na které stavebníci slyší. Důkazem jsou cihly plněné minerální vatou POROTHERM T Profi. Přestože byly na trh uvedeny teprve v dubnu letošního roku, v současnosti už z nich stojí první rodinné domy.
Cihly POROTHERM 36,5 T Profi jsou určeny pro výstavbu nízkoenergetických a pasivních domů, pro jednovrstvé obvodové zdivo s vysokou tepelnou izolací bez potřeby dalšího zateplení fasády.

nízkoenergetický dům, zdivo, cihly,POROTHERMÚspory při výstavbě, vytápění i údržbě domu
Izolant skrytý uvnitř cihel není náchylný na mechanické poškození a neohrozí ho ptáci, hmyz nebo povětrnostní vlivy. POROTHERM 36,5 T Profi dosahuje velmi nízké tepelné vodivosti 0,08 W/(m.K) a součinitele prostupu tepla U = 0,19 W/(m2. K), zdivo už není nutné dále dodatečně zateplovat. Díky tomu se sníží náklady za stavbu, vytápění a údržbu domu.

Rychlé a přesné zdění
Zdí se na tenkovrstvou maltu, kterou stavebníci dostanou bezplatně v odpovídajícím množství při nákupu cihel. Na cihly se aplikuje speciálním maltovacím vozíkem ve vrstvě silné pouze 1 mm. Protože nejnáročnějším krokem je přesné založení stavby, poskytuje výrobce, společnost Wienerberger, možnost objednat si na zakládání stavby a prvního podlaží odbornou pomoc.

Hrubá stavba ve Velkém Meziříčí za šest týdnů
Důkazem o rychlosti výstavby z těchto cihel je například rodinný dům ve Velkém Meziříčí. Od dokončení základové desky do finalizace hrubé stavby totiž uběhlo jen necelých šest týdnů. Stavební firma si přitom technologii zdění maltovacím vozíkem velmi pochvalovala, protože zdění bylo lehké a snadné. Stavbu uspíšilo i to, že cihly POROTHERM 36,5 T Profi váží jen 14,2 kg, takže se s nimi dobře manipulovalo. 

nízkoenergetický dům, zdivo, cihly,POROTHERM nízkoenergetický dům, zdivo, cihly,POROTHERM nízkoenergetický dům, zdivo, cihly,POROTHERM

Pokud vás cihla POROTHERM T Profi zaujala, přijďte se podívat na mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH, který bude probíhat v Praze-Letňanech od 21. do 25. září. Ve stánku společnosti Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., (hala A1, č. 14) můžete zhlédnout ukázky zdění s touto novou cihlou. K dispozici zde budou i odborníci, kteří odpoví na dotazy týkající se výstavby nebo rekonstrukce.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz
.


-->-->

Komentáře

Prepíšte text z obrázku do poľa. Ak nedokážete text rozoznať, kliknite na obrázok.

Další z Jaga Media