HELUZ AKU KOMPAKT 21 brousˇena´ prˇi´cˇka 1

Cihly HELUZ zvyšují akustický komfort v bytech i kancelářích

Partneři sekce:

Společnost HELUZ uvedla na trh hned dva cihlové bloky - kompozitní cihlu HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená a nosné akustické cihly s jedinečným zámkem ve tvaru „Z“ HELUZ AKU Z 17,5 broušená.

HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená pro vyzdívky nenosných stěn je složena ze dvou cihelných tvarovek spojených přes minerální vlnu, která má vynikající akustické vlastnosti. Oproti klasickým cihelným materiálům má HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená řadu technických zdokonalení, nejen že akusticky izoluje (vzduchová neprůzvučnost Rw=57 dB), ale má lepší i tepelněizolační vlastnosti.

HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená

Svojí štíhlejší konstrukcí vytvoří HELUZ AKU KOMPAKT 21 větší užitný prostor a tím umožní dosáhnout vyšší užitné plochy v rámci bytu.

Díky unikátní konstrukci cihelného bloku pro vnitřní zdivo je u cihly HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená dosaženo ekvivalentu chování dvojité konstrukce. Dochází tedy kromě výborné zvukové izolace zároveň k významné redukci přenosu konstrukčního hluku.

Cihelný broušený akustický blok HELUZ AKU Z 17,5 je určený pro nosné i nenosné zdivo s požadavkem na větší zvukovou izolaci. Zdicí blok na první pohled zaujme specifickým tvarem, připomínajícím písmeno „Z“, které tak nemohlo chybět v názvu výrobku.

HELUZ AKU Z 17,5 broušená (375x175x249 mm) má díky své robustnosti a unikátní geometrii pevnost v tlaku 20 MPa a při vyzdění na celoplošnou tenkovrstvou maltu HELUZ SB C dosahuje zdivo charakteristické pevnosti v tlaku fk = 6,8 MPa (při použití PU pěny je fk = 2,5 MPa).

Cihelný broušený akustický blok HELUZ AKU Z 17,5

Dobrá pevnost zdiva umožňuje navrhovat bez problémů zejména vnitřní nosné stěny. Zdivo vyniká také velmi dobrou tepelnou akumulací, která má příznivý vliv na vnitřní teplotní stabilitu, což oceníme především v pasivních a nízkoenergetických stavbách.

HELUZ AKU Z 17,5 má široké využití v praxi, např. pro zdivo v administrativních budovách mezi kancelářemi nebo v bytových domech pro obezdívání instalačních a výtahových šachet, pro příčky v bungalovech a pro jiné konstrukce vyžadující zvýšený požadavek na zvukovou izolaci.

Dále můžeme zdivo využít jako dvouvrstvou konstrukci v nosných akusticky dělicích stěnách řadových rodinných domů a rodinných dvojdomů.

Zdroj: HELUZ