Mapei na Cersaie 2011 nabídla řešení problematických otázek
Galerie(5)

Mapei na Cersaie 2011 nabídla řešení problematických otázek

Partneři sekce:

Na největší evropské výstavě stavebnictví, keramiky a koupelnového vybavení společnost Mapei potvrdila své silné mezinárodní postavení a zároveň přesvědčila, že je schopna reagovat na specifické požadavky trhu.

Mezinárodní výstava Cersaie v italské Boloni patří mezi významné světové akce, na kterých se představují trendy v oblasti obkladů, dlažeb a koupelnového vybavení. Na letošním 29. ročníku nechyběla ani společnost Mapei – mezinárodně uznávaný výrobce stavební chemie. Na velkorysém prostoru 800 m2 představila širokou škálu výrobků pro pokládku dlažeb a obkladů z keramiky a přírodního kamene jak v průmyslových, tak i obytných a komerčních budovách. Uživatelé se přímo na místě mohli během praktických ukázek přesvědčit o kvalitě jednotlivých výrobků Mapei a jejich snadné aplikaci.

Inovace ve třech oblastech

Společnost Mapei prezentovala inovovaná systémová řešení třech nejnaléhavějších otázek moderní výstavby:

  • zvýšení úspory energie,
  • řešení akustické izolace,
  • zdokonalení hydroizolací teras a balkonů.

Úspora energie
V oblasti úspor energie zaujala společnost novou možností povrchové úpravy při realizaci kontaktního zateplovacího systému Mapei – Mapetherm® TILE SYSTÉM. Jedná se o spolehlivé systémové řešení venkovní fasády s použitím obkladu z keramiky nebo přírodního kamene. Systém je zvláště vhodný pro velkoformátový tenkovrstvý obklad. Součástí systému je jednosložkové cementové lepidlo ULTRALITE S2, které je mimo jiné určené právě k lepení tenkovrstvých obkladů.

Zvuková izolace
Častým problémem současných budov je hluk šířící se stropními respektive podlahovými konstrukcemi. Mapei nabízí účinné řešení ke snížení kročejového hluku přenášeného podlahami. Akustická izolační membrána Mapesonic CR na bázi korku a gumy s pojivem z vysoce kvalitního polyuretanu splňuje vysoké nároky na akustickou izolaci podlah. Umísťuje se pod nášlapné vrstvy podlah z keramiky a přírodního kamene, ale i povlakových krytin a vícevrstvých parket.

Hydroizolace
Na Cersaie již tradičně nemohla chybět ani celá řada osvědčených pružných hydroizolačních stěrek z řady Mapelastic. Největší pozornost byla věnována nové pružné hydroizolační stěrce Mapelastic AquaDefense, která je určena k přímému použití – bez nutnosti předchozího ošetření podkladu penetračním nátěrem. Díky této pružné hydroizolační membráně lze spolehlivě ošetřit terasy, balkony, koupelny, sprchové kouty a další prostory vystavené kontaktu s vodou a vlhkostí před následnou pokládkou obkladů a dlažeb z keramiky, přírodního kamene nebo mozaiky.

Kromě stěrek byly představeny také doplňkové výrobky pro hydroizolační systémy, např. Drain Front a Drain Vertical,Drain Lateral – nové prvky pro realizaci podlahových vpustí (rohových, horizontálních i vertikálních). Napomáhají rychlému odvodu vody z teras, balkonů, prádelen a dalších míst, které jsou trvale zatěžovány vodou.

Mapei obhájila pozici inovátora
Mapei v rámci naplňování svého závazku: zodpovědnost za životní prostředí, se ve svých výzkumných a vývojových laboratořích neustále zaměřuje na vývoj ekologicky šetrných výrobků. V současné době se prioritou ve stavebnictví stávají zelené budovy. Mapei proto rozšiřuje svůj sortiment o produkty, které jsou v souladu s předpisy pro LEED certifikaci budov a jsou označeny logem Green Innovation. Některé z nich byly předvedeny i během Cersaie 2011.

Více užitečných informací najdete na www.mapei.cz.

–>–>