Partneři sekce:

Ceresit Colours of Nature Systém pro Architekty: nové barevné spektrum ocení nejen architekti

Ceresit Colours of Nature Systém pro Architekty: nové barevné spektrum ocení nejen architekti

Inovované a výrazně rozšířené spektrum, určené pro fasádní zateplovací systémy, nese označení Ceresit Colours of Nature (CON) Systém pro Architekty a současnou nabídku 211 barev rozšiřuje až na 511. Moderní a „trendy“ barvy jsou určeny pro všechny tenkovrstvé omítky a fasádní nátěry Ceresit.

Nové barevné spektrum Ceresit CON Systém pro Architekty usnadní architektům návrhy designu fasád, jasně je odliší vůči konkurenci a zvýší šanci uspět ve výběrových řízeních. Nové barvy posílí i význam míchacích center Ceresit, které jsou už dnes významným nástrojem úspěchu omítek a fasádních barev Ceresit na českém i slovenském trhu.

Provozovatelé míchacích center i jejich zákazníci ocení, že většina z 211 dosavadních odstínů a také většina z 300 nových barev přitom patří do skupiny A, tj. do skupiny barev s nejnižšími náklady.

Nový koncept přináší navíc velké množství odstínů v šedých barvách, které se stávají více a více populárními na našem trhu – když se bude pozorně dívat, narazíte na velký počet bytových domů s šedou fasádou nebo s fasádou v šedých odstínech v kombinaci s intenzivním barvami nebo bílou barvou. Nový koncept vychází tomuto trendu plně vstříc.


Nejde však jen o kvantitativní rozšíření počtu barev, nový stylistický nástroj nabízí paletu, která originálně dělí barvy na čtyři barevné skupiny, šest výrazných stylů a devět typů barev.

Barevné skupiny ukazují, kde barevné spektrum čerpá svoji inspiraci. Styly jsou rozděleny podle odstínu a korespondují se stylem a okolím budovy a typy barev se liší podle sytosti, jasu a odstínu šedé. Barvy mají ve vzorkovníku nejen své jméno, ale grafický symbol, určující jeden ze šesti stylů a číslo, definující jeden z devíti typů barev.

Architekti také ocení tipy a triky, jak pracovat se styly a typy barev, jak je kombinovat a vytvářet optimální výsledek. K dosažení barevného souladu se například doporučuje kombinovat barvy ve stejném barevném stylu (se stejným symbolem). Trochu odvážnější, avšak stále ladící je kombinace dvou různých stylů (symbolů). Vhodné je současně kombinovat maximálně dva různé styly a nejvíce tři typy barev, naopak není vhodné používat vedle sebe barvy stejného typu.

K dosažení optimálního výsledku je doporučeno zvolit barvy ladící z hlediska sytosti a úrovně šedi. Kombinace barev je však pouze jedním z faktorů, které ovlivňují celkový vzhled fasády. Z těch ostatních stačí uvést například proporce, velikost barevné plochy, materiály apod.

Více informací o novém barevném konceptu Colours of Nature Systém pro Architekty najdete na www.ceresit.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti HENKEL ČR, spol. s r.o.

RubrikyFasáda