vison one stuttgart 0621 storz39

Vize o udržitelném konceptu „Vision One“ plní i RAKO

Stuttgartský region je jedním z nejrychleji rostoucích metropolitních regionů v Německu. Díky tomu je prosperující město Leinfelden-Echterdingen, situované přímo za branami hlavního města, důležitým centrem země.

Právě zde společnost Bülow AG realizovala „Vision One“, projekt, který propojuje kanceláře, školicí centrum a apartmánový hotel. V tomto mimořádném projektu orientovaném na udržitelnost a ekologii se uplatnilo přes 3500 m2 obkladů české značky RAKO.

Ty tvoří odolnou podlahu na chodbách, v hotelové hale, i na sociálních zařízeních. Investor spoléhal především na vynikající kvalitu produktů, spolehlivost dodávek a komplexní podporu obchodních zástupců. RAKO vyhovělo pověstné německé preciznosti.

vison one stuttgart 0621 storz60
Zdroj: Foto: Boris Storz/ Rako, Série Saloon

Společnost Bülow AG navrhuje a řídí komplexní projekty stavby nových budov i revitalizace stávajících budov a památkově chráněných objektů v Německu více jak 50 let.

Moderní areál se širokým využitím

Ve městě Leinfelden-Echterdingen, v bezprostřední blízkosti hlavního města Stuttgartu, dálnice A8 a poblíž stuttgartského výstaviště a letiště, právě dokončila společnost Bülow AG projekt „Vision One“. Komplex budov o rozloze více než 13 000 m2 je rozdělen do čtyř samostatných částí, které jsou uspořádány kolem prostorného a zeleného vnitřního dvora.

Areál čítá celkem 25 400 m2 podlahové plochy a svým uživatelům slibuje optimální pracovní prostředí. Součástí areálu je také moderní apartmánový hotel, který nabízí ubytování soukromým a obchodním cestujícím i hostům školicího a konferenčního centra umístěného v budově.

K dispozici je i kasino, které je uživatelům areálu a jejich hostům k dispozici, a stejně tak i restaurace.

vison one stuttgart 0621 storz88
Zdroj: Foto: Boris Storz/ Rako, Vision One

Udržitelný koncept budovy a využití

Vision One sleduje udržitelný koncept budovy a jejího využití. V podzemním parkovišti je k dispozici velké množství elektrických nabíjecích míst, která mohou nabíjet elektrokola i auta. Veškeré zásobování a odvoz odpadu z Vision One je centralizován, což umožňuje synergii mezi různými uživateli a kancelářskými jednotkami a podporuje atraktivní pracovní prostředí.

Ekologický koncept podpořila i značka RAKO svými výrobky: Závody společnosti Lasselsberger produkují výrobky šetrné k životnímu prostředí a díky investicím do modernizace výroby jsou využívány nejmodernější a nejnovější dostupné technologie.

Životnost keramických obkladů je navíc prakticky neomezená. Nekonečný životní cyklus nezatěžuje životní prostředí.  Neopominutelnými vstupními surovinami jsou i keramické střepy recyklované do výroby podle principu ekologické a uzavřené výroby.

vison one stuttgart 0621 storz5
 Zdroj: Foto: Boris Storz / Rako, Série Kaamos

Kvalita RAKO přesvědčí

Náročný projekt kladl vysoké nároky na použité keramické obklady a jejich pokládku. Zejména architektonicky složitá schodiště vyžadovala precizní obkladačské práce a  kompletní řešení z keramických výrobků.

Značka RAKO se ukázala jako ideální poskytovatel řešení: „Produkty se vyznačují vysokou kvalitou a dobrým poměrem ceny a výkonu. Předchozí projekty již ukázaly, že portfolio RAKO poskytuje velký výběr designů a technickou kvalitu pro naše projekty, a proto dobře vyhovuje našim potřebám,“ vysvětluje projektový manažer Sebastian Kübler ze společnosti Bülow AG cílené použití obkladů RAKO ve svém objektu.

vison one stuttgart 0621 storz53
Zdroj: Foto: Boris Storz / Rako, Série Base

Nadčasový a elegantní design pro hotelovou halu i koupelny

Kvalita na jedné straně, specifická logistika a napjaté časové harmonogramy na straně druhé – i tyto výzvy bylo nutné zvládnout. Protože montované buňky se sprchami a koupelnami vyrábí pro Vision One firma Tairos, musely být tyto buňky zabudovány už do hrubé stavby.

V buňkách jsou od značky RAKO nainstalované série „Base“ a „Color One“, které musely být dodány výrobci montovaných koupelen včas, tedy dlouho před zahájením prací v interiéru. Pro koupelny nebyly záměrně zvoleny módní designy nebo neobvyklé barvy.

Pro společnost Bülow AG bylo důležité zvolit moderní vzhled dlaždic, které v koupelnách vytvářejí nadčasovou eleganci. Ve sprchových prostorách byla navíc, s ohledem na bezpečnost, vyžadována zvýšená odolnost proti skluzu R10B, což splnily dlaždice ze série „Base “.

vison one stuttgart 0621 storz67
 Zdroj: Foto: Boris Storz / Rako, Série Saloon

Ve vstupní hale apartmánového hotelu nahradily dlaždice RAKO série „Saloon“ s autentickým vzhledem dřeva původně plánovaný laminát podobného vzhledu.

Pokud jde o trvanlivost, udržitelnost a snadné čištění, dlaždice se v podobných projektech často ukazují jako vhodnější řešení. „Také provozovatel hotelu hodnotí volbu dlaždic kladně: S vybranou sérií dlaždic Saloon je velmi spokojen,“ říká vedoucí projektu Sebastian Kübler.

vison one stuttgart 0621 storz77
Zdroj: Foto: Boris Storz / Rako, Série Saloon

Udržitelný koncept využití podporovaný značkou RAKO

Vision One představuje novou filozofii v kancelářské výstavbě, kvalitní architekturu a optimální pracovní prostředí dovedně doplněné prvky jako jsou společná komunita, školení, využití hotelu, a také udržitelnost a e-mobilita.

vison one stuttgart 0621 storz43
Zdroj: Foto: Boris Storz / Rako, Série Base a Color one

Aby byla trvale zaručena tato kombinace využití, která je navržena na mnoho let, jsou potřeba vysoce kvalitní produkty a kompetentní podpora výrobce. RAKO je tedy důležitým partnerem.

Vedoucí projektu společnosti Bülow AG Sebastian Kübler shrnuje: „Naše zkušenost je velmi pozitivní, protože kvalita produktů RAKO je velmi dobrá – což je rozhodující faktor pro náš projekt a naše zákazníky. Co se týká technického poradenství, vzorků, byla nám vždy k dispozici kompetentní kontaktní osoba, což je dalším důvodem ve spolupráci se značkou RAKO pokračovat.

Více na www.rako.cz.

ZDROJ: PR článek společnosti Lasselsberger