U německých hranic vyroste logistický park

Projekt jednoho z největších logistických center v České republice, CPI Parku Žďárek přinese do Ústeckého kraje řadu nových pracovních míst v nejrůznějších odvětvích. Investor projektuje celou stavbu tak, aby mohla v budoucnu poskytnout práci až 3300 zaměstnancům. Strategická lokalita přímo u sjezdu z dálnice D 8, jen 16 kilometrů od hraničního přechodu s Německem, nabízí budoucím nájemcům nové možnosti rozvoje nejen na domácím trhu.

Blízkost Německa a Polska, kvalitní dopravní infrastruktura a dostupnost velkých evropských přístavních překladišť činí z CPI Parku Žďárek jedno z nejatraktivnějších míst pro investory nejen z oblasti skladování a logistiky, ale i lehké výroby. Nájemci parku mohou využít i možnost napojení na blízkou železnici.

Spolu s rychlou výstavbou a zárukou, že do 7 měsíců od podpisu nájemní smlouvy budou připraveny odpovídající prostory pro jakoukoliv společnost, je právě jedinečná lokalita na pomezí ČR, Německa a Polska významným benefitem projektu CPI Park Žďárek.

Zahájení výstavby je plánováno na podzim roku 2008 a v první fázi projektu budou do jara 2009 vybudovány dvě nové haly. Celkově však bude celý areál tvořit 12 moderních hal, s pronajímatelnou plochou o velikosti až 233 671 m2, vhodných pro skladování, logistickou činnost, lehkou výrobu a kancelářské zázemí firem.

Celý areál je projektován tak, aby bylo již při výstavbě využito nejnovějších technologických postupů a kvalitních materiálů, které splňují nejpřísnější světové standardy a jsou ohleduplné k přírodě. Řešení projektu parku zároveň umožní optimalizovat provozní náklady tak, aby byl zajištěn co nejekonomičtější provoz pro každého nového nájemce. 

Jednou z klíčových předností CPI Parku Žďárek bude možnost variabilního řešení pronájmů pro velké i menší firmy. K dispozici budou plochy od 1 250 do 80 000 m2 s vnitřním uspořádáním na klíč dle přání klienta. CPI Park Žďárek tak přichází s jedinečnou nabídkou pro firmy všech velikostí. Tato politika umožní získat moderní prostory ve strategické lokalitě na dálnici D 8 také menším firmám z regionu, doposud využívajícím prostory neodpovídající moderním standardům. „Je to součást našeho dlouhodobého partnerství s regionem. Pro lokální společnosti, které potřebují spíše příruční sklady a základní kanceláře, upravíme vnitřní rozdělení menších hal a kancelářské prostory tak, aby těmto požadavkům odpovídaly,“ upřesnil ředitel industriální výstavby CPI Group Marian Křivan.

CPI Park Žďárek je prvním z logistických projektů společnosti CPI Group, předního investora a developera v České a Slovenské republice. Partnery společnosti se nedávno stali silné investorské rodiny Charbit a Joory z Velké Británie, díky kterým firma významně posílila své postavení na trhu a zahájila další expanzi na poli developerských a logistických investic.

Ambicí CPI Group je promítnout česko-britské spojení i do projektu CPI Park Žďárek a stát se důležitým hráčem v hospodářském oživení Ústeckého kraje. „Jako vlastník parku se bude naše společnost další desetiletí více či méně spolupodílet na rozvoji celého regionu, proto se chceme stát opravdu dobrým sousedem,“ řekl Křivan. „Nejenom, že přineseme nová pracovní místa. Jsme silnou firmou, která chce být přínosem pro všechny místní obyvatele. S využitím našich zkušeností budeme pomáhat okolním obcím při přípravě jejich projektů a to nejenom s využitím čerpání dotací z evropských fondů. I to je však jen část aktivit, kterými v budoucnu podpoříme rozvoj Ústecka.“

Zdroj: CPI Group