Luxusní rezidenční projekt v centru Prahy

Luxusní rezidenční projekt v centru Prahy

Nový luxusní rezidenční projekt na českém trhu, Rezidence Kampa, byl představen na tiskové konferenci přední developerské společnosti J&T Real Estate a realitní společnosti King Sturge, která je exkluzivním prodejcem projektu. Rezidence Kampa vznikne rekonstrukcí neorenesančního domu ve Všehrdově ulici v Praze na Malé Straně, která byla započata v lednu tohoto roku. K dispozici bude celkem 25 nových bytových jednotek. Projekt bude dokončen v druhé polovině roku 2011. Svým architektonickým pojetím a celkovou hodnotou představuje ojedinělou nabídku na českém trhu.

„Vzhledem k  nedostatku takto atraktivních lokalit v centru Prahy je Rezidence Kampa naprosto originálním projektem, jenž není porovnatelný se současnou nabídkou na rezidenčním trhu,“ uvedl Martin Kodeš, obchodní ředitel J&T Real Estate a dodal: „Poloha Rezidence Kampa na břehu Vltavy, v těsné blízkosti parku Kampa, Karlova mostu a spolu s uchováním historických prvků budovy je výjimečná i v porovnání s jinými středoevropskými metropolemi.“

Po celkové rekonstrukci Rezidence Kampa poskytne svým obyvatelům 25 bytových jednotek, které se svým technickým řešením stanou zcela novým nadstandardem na rezidenčním trhu. Šestipatrový činžovní dům nabízí bytové jednotky od běžných 1+kk až po 3+kk, kde se rozloha jednotlivých bytů pohybuje v rozmezí 30 m2 – 120 m2. Průměrná cena za m2 je 200 000 Kč. Celková investice do projektu činí 330 mil. Kč. Rekonstrukce projektu byla zahájena v lednu 2010 a bude trvat jeden a půl roku. Generálním dodavatelem projektu je společnost Hochtief CZ a.s. Prodej projektu je velmi úspěšný, v současné době je již přes 50% bytů závazně rezervovaných. Hlavní zájem mají především čeští a slovenští klienti.

Společné prostory projektu představuje privátní zahrada ve vnitrobloku objektu. Rekonstrukce objektu bude prováděna s citlivým přístupem vzhledem k jeho mimořádné historické hodnotě. Kupříkladu historická fasáda, štuková výzdoba a celkový ráz objektu zůstanou zachovány tak, aby splňovaly nároky kladené na ochranu památek. Tento základní předpoklad nijak neovlivní atmosféru nadstandardního bydlení odpovídající požadavkům moderního stylu života. Projekt byl připraven ve spolupráci s architektonickým ateliérem Loxia a.s.

„Projekt Rezidence Kampa prošel velice náročnou přípravou, ale nakonec se nám podařilo úspěšně projít všemi schvalovacími řízeními, včetně půl roku prováděného archeologického průzkumu dané lokality. Stavební povolení jsme obdrželi v druhé polovině roku 2009,“ vysvětlil Michal Brýdl, manažer projektu Rezidence Kampa a doplnil:  „Díky rychlému vývoji v sektoru stavebnictví jsme mohli vybrat materiály a technologické postupy, které odpovídají nejvyšším současným standardům. Přestože Rezidence Kampa bude vybavena moderními technologiemi jako vyspělým systémem vytápění a chlazení nebo automatickým parkovacím systémem, jeho historická fasáda a jedinečná atmosféra zůstane zachována.“

Historie Rezidence Kampa spadá do  druhé poloviny 19. století, kdy v celém hlavním městě docházelo k rozsáhlým změnám a přestavbám v kontextu probíhající průmyslové revoluce. V roce 1892 zde byl vystavěn nový činžovní dům podle projektu architektonické a stavební firmy Jechenthal & Hněvkovský jako součást celistvého bloku budov. V současné době se Rezidence Kampa chystá na svou další éru, vstup do 21. století.

Zdroj: J&T REAL ESTATE, a.s.