Renovace navrátí Grandhotelu Zlatý Lev ztracenou secesní podobu

Společnost CPI Hotels, jeden z nejvýznamnějších provozovatelů hotelové sítě v ČR, oznámil počátkem tohoto roku začlenění libereckého Grandhotelu Zlatý Lev do svého portfolia. Nyní představuje hotel pod pozměněným názvem a s plánem, jak této secesní památce navrátit původní architektonické prvky, které v průběhu let zanikly.

CPI Hotels je výhradním zástupcem mezinárodního hotelového řetězce Choice Hotels International a pod jeho značkami provozuje v České republice několik hotelů. Pro libereckého Zlatého Lva zvolila právě značku Clarion, která reprezentuje standardy, kvalitu a  poskytované služby čtyřhvězdičkové kategorie hotelů. Clarion Grandhotel Zlatý Lev tedy představuje novou tvář stoleté tradice. „Nebyl důvod k radikální změně názvu hotelu. Respektujeme tradici, kterou hotel má jak v poskytování ubytování tak i špičkových službách. Věhlas hotelu je tou největší devizou,“ vyjádřil se k novému názvu generální ředitel CPI Hotels Jan Kratina.

Jak už CPI Hotels uvedla dříve, hodlá spolu s investorskou společností Czech Property Investments (CPI Group) propojit současný objekt hotelu se sousední budovou, která rozšíří kapacitu hotelu o dalších 35 pokojů. Clarion Grandhotel Zlatý Lev dále čeká kompletní renovace secesní fasády a určitá renesance architektonických prvků, které původně budovu hotelu zdobily. „Podle původních stavebních dokumentů byl například vchod hotelu chráněn secesní stříškou, která byla zásahy v průběhu minulých let nakonec odstraněna. Chceme hotelu navrátit jeho původní historickou podobu,“ řekl k záměrům generální ředitel CPI Group Zdeněk Havelka. „Hotel sice není památkově chráněným objektem, leží však v památkové zóně. Veškeré zásahy tak budeme pochopitelně konzultovat s příslušným městským odborem a jeho odborníky.“

Investor už podal žádost o stavební povolení. Jakmile bude rozhodnuto, měla by být zahájena jak renovace současného hotelu, tak rekonstrukce sousedního objektu. „S omezením provozu hotelu nepočítáme. Plánované úpravy by měly být dokončeny před konáním Mistrovství světa v klasickém lyžování v roce 2009,“ dodal Jan Kratina z CPI Hotels. Předpokládaná investice je odhadována na 60 milionů korun.

Zdroj: AETNA, spol. s r.o.