Plaza Centres získala pozemek v Lešnu

Plaza Centers N. V. oznámila, že získala pozemek o rozloze 17 000 m² v Lešnu v Polsku, na kterém hodlá postavit rozsáhlé nákupní a zábavní centrum.

Jedná se již o druhý projekt společnosti v Polsku, od chvíle kdy Plaza v říjnu 2007 vstoupila na burzu cenných papírů ve Varšavě a celkově třináctý projekt na území Polska. Od roku 1996 zde Plaza postavila, spravuje nebo prodala sedm nákupních center a plánuje výstavbu dalších čtyř nákupních a zábavních center v Suwalki, Toruni, Kielce, Zhořelci a víceúčelový projekt v Lodži.

Pozemek se nachází na strategickém místě v centru Lešna v západním Polsku. Lešno má 64 000 obyvatel a nalézá se mezi ekonomicky vzkvétající Poznaní a Vratislaví nedaleko železnice a autobusového nádraží. Po dokončení se bude projekt rozkládat na 23 000 m² (hrubá zastavěná plocha) a bude mít k dispozici 16 000 m² pronajímatelných ploch pro více než 70 obchodů. Součástí centra bude také 450 parkovacích míst. Hrubý rozpočet projektu se odhaduje na přibližně 37 milionů EUR. Stavební práce začnou v půli roku 2009, dokončení se očekává na konci roku 2010.

Zdroj: Best Communications