Nový residenční projekt Citadela je ze dvou třetin vyprodán

Orco Property Group oznámila, že 63 % všech bytových jednotek v rezidenčním projektu Citadela v Praze 4 je prodáno již rok před dokončením, krátce po zahájení prodeje v dubnu. Průměrná cena se v současné době pohybuje kolem 2 100 EUR/m². Stavební práce na projektu úspěšně probíhají a jejich dokončení je plánováno na léto 2009.  Dodavatelem stavby je Prumstav, a. s. a finančním partnerem projektu je Komerční banka, a. s.

Citadela nabídne 100 bytových jednotek o velikosti 1+kk až 4+kk o velikosti 36 – 90 m². Po zahájení bylo jen během prvního týdne prodáno více než 40 % a dosud celkově 63 % všech bytových jednotek. Ke každému bytu náleží podle umístění také balkón, terasa nebo předzahrádka. Parkovací místa (99) a sklepní prostory (95) zajistí dvě podzemní podlaží. Architektonické řešení interiérů i společných prostor, použití kvalitních materiálů a moderní zázemí vytvoří pro budoucí obyvatele nadstandardní životní podmínky.

I přes celosvětový útlum a pokles ceny akcií, který v současnosti zažívá realitní sektor, zůstává situace na rezidenčním trhu v regionu střední a východní Evropy dlouhodobě příznivá. Zájem o standardní i luxusní byty neustále roste, což dokazuje i úspěšnost všech rezidenčních projektů z portfolia Orco v celém regionu.

Citadela se nachází v Praze 4 v blízkosti Kunratického lesa a Dolnomlýnského rybníka. Projekt tak splňuje požadavky na pohodlné bydlení nedaleko centra města a přitom na dosah přírodě. Nové Dvory patří k vyhledávaným lokalitám v rámci celého hlavního města. Obyvatelé budou moci využít množství sportovních a relaxačních příležitostí, které okolí nabízí. Infrastruktura v přilehlé oblasti zahrnuje několik autobusových linek, nedaleké stanice metra Kačerov a Budějovická, Jižní spojku a přímé napojení na dálnici D1. Necelých 200 metrů od budovy vznikne v průběhu příštích let stanice metra plánované linky D. Rezidenti budou mít k dispozici také veškeré služby a zařízení v rámci občanské vybavenosti jako jsou školy a školky, Thomayerova nemocnice, lékárna, obchodní a zábavní centrum Novodvorská Plaza a mnoho dalších.

Zdroj: Orco Property Group