Moderní bytový dům v centru Lanškrouna dokončen

Developerská společnost EUBE dokončila jeden ze svých regionálních projektů – Residenci Marci v centru města Lanškrouna. Bytový dům nabízí moderní bydlení ve 37 bytových jednotkách o velikostech 1+kk až 3+kk, které jsou nyní hotovy a připraveny pro nové obyvatele.


Residence Marci je rohový čtyřpodlažní obytný dům s byty o rozměrech od 35 m2 až po 117 m2, který je situován do centra desetitisícového Lanškrouna na pomezí Čech a Moravy.

Soudobá architektura v moderním designu je dílem renomovaného pražského architektonického ateliéru De.Fakto a projektantské kanceláře KIP. Budova neobsahuje žádné samoúčelné zdobné prvky, ale její strohá a neokázalá architektura přesto působí velmi vlídně.

První nadzemní podlaží je vyčleněno pro komerční prostory, 19 vnitřních garážových stání, kočárkárnu, místnost pro kola a také 37 sklepních kójí. Další tři podlaží jsou věnována samotným bytům, jež všechny mají vlastní balkon. Velké byty 3+kk disponují většími terasami, k jednomu z nich patří dokonce terasa o rozloze 90 m2.

Mezi dvěma křídly budovy vznikl uzavřený dvůr orientovaný směrem k nábřeží Třešňovského potoka, který teče nedaleko domu. „Z tohoto dvoru jsme vytvořili zelenou plochu se stromy a lavičkami, které lákají k příjemnému posezení. Součástí je i dětské hřiště s pískovištěm, které zajisté ocení rodiče s menšími dětmi. Celý prostor bude sloužit obyvatelům domu, kteří tak mají k dispozici klidovou zónu k odpočinku,“ říká Dalibor Šubrt, regionální ředitel společnosti EUBE.

„Dům je vybaven kamerovým systémem napojeným do společné televizní antény, který snímá vchody do objektů, vjezdy do garáží i plochu před budovou. Byty jsou vybavené také systémem elektronického zabezpečení, takže majitelé se mohou cítit v absolutním bezpečí.“

Do projektu byly zakomponovány materiály a prvky, které výrazně redukují energetickou náročnost a díky nim pak mají majitelé nižší náklady na provoz.

Zdroj: EUBE, a. s.