II. etapa Nové Harfy úspěšně zkolaudována

FINEP úspěšně dokončil druhou etapu bytového projektu Nová Harfa. Byly dokončeny 4 objekty s 374 bytovými jednotkami a s první etapou tak bylo celkem dokončeno a zkolaudováno 9 bytových objektů a 1053 bytů. III etapa s 393 byty je ve výstavbě a bude dokončena na podzim roku 2008. V současné době je 99% všech bytů II. etapy prodaných, volné jsou jen poslední tři byty s dispozicí 2+kk.

„Byty na Nové Harfě nabízejí výjimečnou kombinaci dobré lokality, dopravní dostupnosti a ceny“ říká Pavla Temrová, tisková mluvčí společnosti FINEP. „Kvalitu bydlení na Nové Harfě doplňuje velkorysý rozvojový plán celé lokality okolo Rokytky, kterou připravila a realizuje Městská část Praha 9,“ dodává Temrová.

Současné ceny bytů se v projektu Nová Harfa pohybují v rozmezí 42 000 Kč/m2 bez DPH.

Součástí projektu je vzhledem k velikosti i celá řada obchodních a komerčních prostor, již nyní je k dispozici celá řada prodejen včetně například lékárny. V rámci II. a III. etapy vznikají například pizzerie a restaurace.

Území pražských Vysočan na sebe strhlo pozornost veřejnosti vybudováním multifunkční Sazka Areny, v jejímž okolí vznikne celá řada dalších sportovišť. Vyroste zde i nové obchodně administrativní centrum Zelený ostrov. Starousedlíci i noví obyvatelé Vysočan díky jejich revitalizaci objeví kouzelné procházkové trasy a nově kultivované parky v sousedství meandrující Rokytky. Právě v takovém prostředí mohou žít i obyvatelé dosud největšího bytového projektu v Praze i České republice – Nová Harfa.

Z hlediska výborné dopravní dostupnosti je nepochybně důležitá Poděbradská ulice se zastávkami tramvajových a autobusových linek, které míří ke stanicím metra trasy B Vysočanská a Palmovka, a které zajišťují rychlé spojení s centrem metropole. Nedaleko je modernizované nádraží Praha – Libeň, které je jednou z prvních součástí budoucí pražské vlakové integrované sítě a v budoucnu zajisté velmi zjednoduší spojení s dalšími oblastmi Prahy. Při cestě autem je výhodou blízké napojení na Kbelskou a Průmyslovou ulici, které zprostředkovávají výjezd ke všem důležitým pražským výpadovkám.

Z pohledu občanské vybavenosti je velkou výhodou snadná dosažitelnost mateřské a základní školy u náměstí OSN v centru Vysočan, kde rovněž najdeme gymnázium, supermarket Billa, o něco dále po Sokolovské ulici pak poštu, polikliniku a také divadlo Gong. Kromě toho jsou v rychlém dosahu i takové atrakce jako například letní bobová dráha na Proseku nebo aquapark u rozsáhlého shopping parku Tesco v Letňanech.

Nejmenší byt: 1+kk (29,4 m2)
Největší byt:  4+kk (107,3 m2)
Nejdražší byt: 4 748 100 Kč  (včetně DPH)
Nejlevnější byt: 2 364 075 Kč (včetně DPH)


Zdroj: MD Public Relations

RubrikyRealitní trh