Salon dřevostaveb

Salon dřevostaveb

Dny 21. – 24. února by měli mít ve svém kalendáři zakroužkovány všichni milovníci kvalitních moderních dřevostaveb. V tyto dny se totiž bude na pražském holešovickém Výstavišti konat SALON DŘEVOSTAVEB, největší nesoutěžní přehlídka těch nejlepších staveb s použitím dřeva, které u nás za poslední rok vznikly. Celkem se návštěvníkům představí 34 staveb nejen z Česka, ale i ze Slovenska.

Osmý ročník Salonu dřevostaveb je hlavním doprovodným programem veletrhu Dřevostavby. Není to ale jen výstava. V rámci tohoto projektu proběhnou přednášky s erudovanými odborníky, kteří se rychle se vyvíjejícímu oboru moderních dřevostaveb intenzivně věnují. Těm, kteří se chtějí dozvědět něco zajímavého ze zahraničí, by neměla uniknout přednáška norského architekta, který trvale žije na Slovensku Björna Kierulfa. Milovníky domácí architektonické scény jistě zaujme Kamil Mrva, dvojice architektů Pavel Horák a Václav Zahradníček z ateliéru Prodesi, Patrik Zamazal ze studia MOLOARCHITEKTI či architekti ze společnosti SPORADICAL.

Letošní ročník je spojen s jednou velkou premiérou. Poprvé budou moci Salon dřevostaveb zhlédnout také zájemci na Slovensku a to ve dnech 15. 3. – 6. 4. v Centru současné architektury a designu Archa v Bratislavě.

Všechny prezentované stavby budou představeny také v publikaci Ročenka dřevostaveb 2012, kterou si budou moci návštěvníci zakoupit přímo na místě nebo pak v e-shopu www.domesistore.com.

Více informací o projektu SALON DŘEVOSTAVEB na www.salondrevostaveb.cz

–>–>