PROČ SI POŘÍDIT DŘEVOSTAVBU NA KLÍČ?

PROČ SI POŘÍDIT DŘEVOSTAVBU NA KLÍČ?

Nízkoenergetické dřevostavby na klíč jsou hitem posledních let. Již dávno se nenosí koupit si starý zděný dům a trávit veškerý volný čas jeho opravami, když je možné za stejnou cenu získat nový, moderní a pohodlný dřevěný dům. Pojďme se společně podívat na výhody takového bydlení.

1. Ekologické bydlení

Dřevostavba nejen krásně zapadne do okolního prostředí, ale je k němu také velmi šetrná. Tyto domy jsou již od samého začátku koncipovány jako nízkoenergetické, proto nabízí řadu funkčních řešení na úsporu energií. Pro jejich vytápění lze většinou využít obnovitelné zdroje. Výstavba dřevěných domů má dokonce kladnou uhlíkovou stopu, ovzduší tedy neznečišťuje, ale naopak mu prospívá.

2. Suchá výstavba montovaných domů

Nechat si postavit dům je většinou zdlouhavý a vyčerpávající proces, u dřevěných domů to ovšem neplatí. Montované domy se sestavují z prefabrikovaných dílů podobně jako stavebnice. Celý proces je možné dokončit za pár měsíců, přičemž převážná část stavby probíhá suchou cestou, takže lze bez problémů stavět i v zimě.

3. Vynikající tepelně izolační vlastnosti

Moderní dřevostavba vykazuje velmi nízké tepelné ztráty. Izolací nosné stěny získává vynikající hodnoty součinitele prostupu tepla. Správně provedená dřevostavba dokáže zkrátit topnou sezónu na pouhé 1-3 měsíce, čímž vám ušetří nemalé náklady na vytápění.

4. Moderní design i vlastnosti

Trend dřevostaveb na klíč k nám doputoval ze zahraničí, kde jsou tyto domy oblíbené díky atraktivnímu vzhledu a moderním řešením. Nejedná se pouze o inovativní designové návrhy, ale také o řadu dalších pozitivních vlastností, jako je například mechanicky řízené větrání. Dřevostavby jsou pohodlným bydlením, které odpovídá veškerým současným normám.

5. Velký, variabilní užitný prostor

Díky tenčím nosným stěnám vám dřevěný dům poskytne na stejném půdorysu hned o několik m2 více vnitřního prostoru než jeho zděná alternativa. Prostor, který máte k dispozici, lze navíc flexibilně modifikovat. Pokud se v budoucnosti rozhodnete, že chcete posunout příčku nebo dveře, úpravy budou snadno realizovatelné.

6. Finančně dostupné řešení

Posledním argumentem pro koupi montované dřevostavby je relativně nízká cena, za niž byste rozhodně ekvivalentní alternativu nezískali. Není důvod, abyste se tísnili v malém bytě, když na trhu existuje takto výhodné řešení!

Kde je háček?

Abychom zde nepěli samou chválu, negativní stránky dřevostaveb samozřejmě existují. Naštěstí jich není mnoho a většinou je lze řešit kvalitním provedením návrhu i samotné stavby. Dřevo je hořlavé, vyžaduje proto optimální protipožární řešení. Dále je nutné věnovat pozornost vhodné zvukové izolaci a při špatně navržené či realizované stavebně hrozí i riziko plísní. Toužíte-li po skutečně kvalitní dřevostavbě, obraťte se na spolehlivého odborníka. HK Dřestav je významnou společností podnikající na poli realizace dřevostaveb a zodpovědně pro vás navrhne i realizuje stavbu vašeho vysněného domu nebo chaty.

ZDROJ: PR článek společnosti HK-Dřestav s.r.o.