DELTA připravuje velmi vyspělý BIM projekt

DELTA BIM-tým v projektu BMW (zleva doprava: Architekt a prokurista Adam Cifra, jednatel Erik Štefanovič, architekt Sabrina Schubert)

DELTA projektuje pro skupinu BMW testovací polygon pro digitální vývoj automobilů budoucnosti. Vysoký přínos má nejen samotný cíl projektu, ale i plánování a projekce ve standardu BIM 5D a využití metodiky Lean Management.

Koncem roku 2018 byl zahájen nový projekt „BMW Group Future Mobility Development Center“ s firmou DELTA jako generálním projektantem pro zónu pozemních staveb. V karlovarském regionu postupně vyroste testovací polygon s různými druhy silničních komunikací, které mají sloužit především pro vývoj autonomní jízdy, elektromobility a asistenčních systémů.

Marcela Kolářová ze společnosti DELTA upřesnila, že zóna pozemních staveb činí téměř 70.000 m2 podlažní plochy a za projektovou přípravu je zodpovědná DELTA s více než čtyřicetiletou praxí v oblasti projektové přípravy a řízení stavebních projektů. Kromě toho nová testovací dráha nabídne k dispozici parkovací stání pro testovací vozidla, zaměstnance, návštěvníky, poskytovatele služeb i prostor pro logistiku.

Erik Štefanovič, jednatel DELTA Česká republika k projektu podotknul, že tento projekt je pro českou ekonomiku zásadní, stává se důležitou součástí českého hospodářství. „Jsme velmi rádi, že s tímto stavebním projektem vznikne skutečná přidaná hodnota pro lidi a celý Sokolovský region.“

DELTA si je vědoma důležitosti partnerské projektové kultury pro úspěch tohoto mezinárodního stavebního záměru a používá spolu s účastníky projektu metodu Lean Management. K tomu je zapotřebí odvaha, neboť firma DELTA, jako jedna z prvních firem, doprovází BMW s metodou Lean Management, již ve fázi projekce.

U projektu jako je tento je společný jmenovatel nepostradatelný. Je to fungující komunikace a jasný postup, jež se starají o to, aby účastníci při společném projektování ve sdíleném modelu BIM 5D splynuli v jeden perfektně sehraný tým.

Tento model BIM 5D zpracovává dle požadavků investora kromě standardních relevantních informací 3D-modelu také časové a nákladové aspekty stavby. Zahájení výstavby je plánováno na jaro 2020 a testovací dráha bude uvedena do provozu v roce 2022.

RubrikyPrůmyslové objektyŠtítky