Realizace interiéru loftový byt pro mladého muže DEHO
Galerie(10)

Jak na vysněné bydlení? S návrhem interiéru v ruce!

Domov. Místo, kde se cítíme pohodlně, bezpečně a vše je přesně tak, jak potřebujeme. Vše odpovídá našim představám a dokonale vystihuje každé naše přání. Splnit každé přání je ale někdy pořádnou výzvou! Nebojte se proto oslovit architekty nebo designéry, kteří by vám s tímto nelehkým úkolem mohli pomoci. Na co se můžete těšit a jak se na takovou spolupráci připravit?

Na koho se obrátit?

Jak si správně vybrat designéra? Tady dejte především na svůj pocit. Ať už z hlediska prezentace a proběhlých realizací nebo z osobní schůzky. Nejedná se o obyčejné obchodní partnerství, ale o hlubší vztah, kdy vám tato osoba bude navrhovat váš domov.

Ptejte se, zjišťujte konkrétní informace a řiďte se svými pocity. Správný designér se zajímá o vás! Co od svého domova očekáváte, jaký máte denní rytmus a co vás baví. Přesně tyhle otázky by měly zaznít již při prvním setkání.

Areál Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně
Realizace interiéru loftový byt pro mladého muže DEHO
Realizace interiéru obývací pokoj DEHO
Realizace interiéru kuchyně jídelna DEHO
Designová kavárna Café Kaštanová v areálu Centrum bydlení a designu Kaštanová v Brně
Návrh interiéru řešení klenby propojující kuchyni a obývací pokoj formou jídelního stolu DEHO
Návrh interiéru otevřený prostor propojující obývací pokoj a kuchyni DEHO
Návrh interiéru obývací pokoj kuchyně jídelna DEHO

Návrh interiéru – v jakém rozsahu?

Můžete si zvolit, jestli se zajímáte o návrh designového řešení jedné místnosti nebo celého interiéru. Lepší je ale volit celý interiér, protože díky tomu se může celým vaším domovem prolínat jemná nitka jednotného designu, která vaše bydlení dokonale stmelí. Vznikne prostor, který v každém detailu odpovídá vašim potřebám a přáním.

Návrh interiéru obývací pokoj kuchyně jídelna DEHO
Návrh interiéru obývací pokoj kuchyně jídelna DEHO |

Co s sebou?

Když už si vyberete svého designéra a zvolíte formu návrhu interiéru, je čas pustit se do práce! Na schůzku týkající se návrhu interiéru se nemusíte nijak speciálně připravovat. Stačí si jen ujasnit své myšlenky, co od svého domova očekáváte. Pokud máte k dispozici půdorys domu nebo bytu, tak je to ještě lepší! Díky němu se designér může lépe zorientovat a pochopit členění interiéru.

Konkrétní schůzka týkající se návrhu interiéru většinou probíhá v interiérovém studiu, kde se vás designér ptá na otázky týkající se fungování domácnosti a ptá se na vaše očekávání. Díky tomu získá přehled o tom, jak fungujete, jestli máte rádi klidné a relaxující prostředí nebo naopak potřebujete energické a stimulující okolí ke svému aktivnímu stylu života. Nebojte se dokonale uvolnit a mluvit naprosto otevřeně a bezprostředně. Jen díky tomu vám designér vykouzlí domov přesně podle vašich představ!

Na základě těchto informací vznikne vizualizace, díky které již poprvé spatříte svůj budoucí domov. A poté se začnou ladit detaily – konkrétní drobnosti, které vám budou co nejvíce vyhovovat. Na závěr se celá podoba vizualizace odsouhlasí a může se začít s realizací.

Designová kavárna Café Kaštanová v areálu Centrum bydlení a designu Kaštanová v Brně
Designová kavárna Café Kaštanová v areálu Centrum bydlení a designu Kaštanová v Brně |

Základem jsou kvalitní materiály.

Rozhodně se ale nesmí zapomenout na kvalitní materiály a vybavení interiéru. Jedna věc je návrh interiéru, který splní všechna vaše přání a věc druhá je kvalita nábytku, podlah, dveří i stěrky na zdech. Výběr kvalitních materiálů je samozřejmě na vašem designérovi, ale v areálu Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně nebo Centra bydlení a designu Křižíkova v Praze nemusíte mít žádný strach. Všechny značky jsou zde již vybrány na základě vysoké kvality materiálů, a proto se zde můžete spolehnout na každý jeden výrobek.

Areál Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně
Areál Centra bydlení a designu Kaštanová v Brně |

Centrum vám nabízí příjemné prostředí, kde můžete vyřešit pro svůj domov vše – od základů hrubé stavby, přes výběr podlah, dveří a realizace koupelny až po samotné dekorační prvky interiéru jako například tapety, záclony nebo sedací soupravy a kuchyně. Inspirovat se můžete přijít sami nebo se svým designérem či architektem. Jednací místnosti nebo příjemná kavárna vám poskytnou pohodlí při vašem jednání.

Kompletním návrhem interiéru vás rády provedou designérky firmy DEHO v Brně nebo Praze.

ZDROJ: PR článek Centrum bydlení a designu