Designová maringotka na šumavské stráni
Galerie(10)

Designová maringotka na šumavské stráni

Mezi bydlením v maringotce a maringotce je rozdíl. A to protože není maringotka jako maringotka. Obvykle se renovuje nějaká starší nebo stará, která se dá koupit za různé ceny podle stavu. A opravuje se podomácku nebo se na to specializují někteří designéři. Studio MIRAMARI DESIGN ale zvolilo zcela opačný a neobvyklý postup: navrhli chatu nebo chcete-li domek – ve tvaru maringotky, vypadající úplně jako maringotka.

Zaparkovat lze kdekoliv
Tahle stavba představuje dokonale zařízený domek a tedy plnohodnotné bydlení přímo v přírodě – stačí sestoupit ze schůdků a posadit se do křesílka na trávníku. Může se „zaparkovat“ u rybníka, u lesa, můžeme ji umístit do svého ovocného sadu, kde se už dlouho třeba chytáme postavit dům.

Ale výborně poslouží i na vlastní zahradě u domu, kde svým vzhledem zaujme a bude využitá – můžeme v ní v noci pracovat, mohou tady přespávat o víkend děti se svými kamarády. Ideální je k ubytování návštěv, kterým málokdo určitě nabídne tak romantický a neobvyklý nocleh.

Maringotka je vyrobena jako celodřevěná stavba posazená na ocelovém podvozku s koly. Kola ale nejsou určena na dlouhou jízdu, maringotka se může maximálně pár metrů po pozemku popotáhnout.

Jinak je to mobilní domek, který je nutno na dané místo přivézt. Hlavním použitým materiálem je smrkové dřevo – je z něj konstrukce stavby a také obklady stěn interiéru. Okna a dveře jsou vyrobené na míru z hliníku s použitím dvojskla. Nyní jsou připravené tři možné dispozice

Maringotka má plochu 24 m2 a rozměry 3×8 metru
Uvnitř je navržena i zařízena vkusně a vzdušně – tak, že nemáme pocit stísněného prostoru.

V interiéru převažují světlé odstíny stěn, nábytku i textilií- stěny jsou pokryty bíle lazurovaným světlým smrkovým dřevem. Na plně zařízenou kuchyni navazuje společenská část s jídelním stolem a lavicí, koupelna a ložnice.

Nepřehlédněte – Proměna chalupy: Když nechybí dobré nápady a šikovné ruce

V maringotce se bez problémů ubytuje rodina se dvěma dětmi. Postel přes celou šířku maringotky má úložný prostor, vejdou se na ni čtyři lidé. Díky obrovským proskleným dveřím jsou obyvatelé ve spojení s přírodou kolem. Cena designové maringotky je mezi 650 000 a 1,2 milionu korun.

Text: Alena Gembalová
FOTO: MIRAMARI DESIGN