Symbióza bydlení a kanceláří: V Brně vyrůstá nová čtvrť

V blízkosti Ústředního hřbitova a panelákového sídliště ze 70. let se začal v tichosti stavět jeden z největších polyfunkčních projektů v Brně - living Panorama Dlouhá. Vybudování komplexu administrativních a rezidenčních budov má pod taktovkou architektonická kancelář DKarchitekti.

Bude se jednat o komplex administrativních a rezidenčních budov s velmi bohatě vybaveným polyfunkčním kampusem, který může přilákat značnou část zájemců. Majitelé budou mít totiž krásný výhled jak na centrum, tak i rozmanitou Pálavu. V blízkosti se pak nachází i významná národní přírodní památka Červený kopec.

living Panorama Dlouhá
living Panorama Dlouhá
living Panorama Dlouhá
living Panorama Dlouhá
living Panorama Dlouhá
living Panorama Dlouhá

Předpokládá se, že administrativní budova office Panorama Dlouhá pojme až 1600 pracovníků. Nabízet bude flexibilní kanceláře od velkých open spaců až po malé buňkové office.

Čtveřice bytových domů living Panorama Dlouhá nabídne až 231 funkčních a dostatečně velkých bytů, které budou vybudovány pravoúhle a bez koutů. Ještě působivější budou lomené balkony a natočení lamel balkonového zábradlí, které nabídnou proměny, které jistě uvítají kolemjdoucí.

living Panorama Dlouhá
living Panorama Dlouhá | Zdroj: DKARCHITEKTI

Kromě administrativních prostor a bytů nabídne lokalita i celkovou občanskou vybavenost, dále pak prostupný parkový vnitroblok s hřištěm, fontánou, uměleckými díly a u široké veřejnosti oblíbenými zákoutími. Oblast bude rovněž nadstandardně dopravně obsloužená – v těsné blízkosti se nachází tramvajová linka a do budoucna se počítá i se zkapacitněním přilehlé ulice.

Bližší informace o projektu poskytne architektonické studio DKarchitekti v čele s Davidem Kudlou, Filipem Malým, Petrem Ciprysem a Janou Raticovou na podzim. Tou dobou by se měla stavba living Panorama Dlouhá konečně úspěšně dokončit.