Zaměstnavatel roku 2009

Zaměstnavatel roku 2009

Společnost SLOVAKTUAL se stala druhým nejlepším zaměstnavatelem roku Slovenské republiky v kategorii velkých společností. Na prvním místě v řebříčku se umístil T-Mobil Slovensko, a. s., na třetím Allianz – Slovenská pojišťovna, a. s. Vyplynulo to z průzkumu, který v celosvětovém rozsahu každoročně organizuje společnost Hewitt Associates.

Firma SLOVAKTUAL se do průzkumu zapojila poprvé a v první trojce figurovala jako jediná výrobní firma. O umístění v žebříčku TOP zaměstnavatelů rozhoduje motivovanost zaměstnanců a jejich spokojenost. Pracovníci firem odpovídají anonymně. Druhým určujícím faktorem je míra souladu, která popisuje vztah mezi potřebami zaměstnanců, pohledem vedení společnosti, politikou a nástroji, které firma využívá v personální práci.

Z výsledků těchto dvou charakteristik a jejich váženým průměrem každá společnost získá určité bodové ohodnocení. To určuje její pořadí v řebříčku. Podle projektové manažerky studie Best Employers 2009 Eugénie Sochorovské jsou motivovaní zaměstnanci tací, kteří chtějí, aby jejich firma dosahovala dobré výsledky. Ve společnosti SLOVAKTUAL se tento ukazatel pohybuje na úrovni 65 %.

Zdroj: SLOVAKTUAL