Vila F - dům plný světla
Galerie(4)

Vila F – dům plný světla

Ve společnosti moderních vil, v blízkosti Prahy, vznikl projekt s názvem Vila F od architekta Tomáše Hrušky. Moderní vila, jejíž interiér je skrze velká okna ve dne zaplaven přírodním světlem, v noci se pak díky minimalistickým architektonickým svítidlům mění v zářící objekt.

Dvoupatrovou geometrickou stavbu tvoří dva na sobě ležící kvádry. Charakterizují je velkorysé prosklené plochy v provedení bezrámového zasklení Josko, koupající interiér v denním světle. Po setmění se ke slovu dostávají svítidla Delta Light, pečlivě volená s ohledem na čistou, moderní architekturu a nadčasové zařízení vily ve vysokém standardu. Na projektu Vily F je dobře prezentováno, jak důležitou roli hraje ve finálním dojmu architektury nejen koncepce samotné stavby, ale také do detailů promyšlený systém kvalitního osvětlení v interiéru i exteriéru.

Osvětlení interiéru ve znamení kvality, estetiky i bezpečnosti

Do projektu Vily F byla vybrána svítidla belgického výrobce Delta Light, vyznačující se vysokou kvalitou materiálu i zpracování a minimalistickým architektonickým pojetím. Projekt osvětlení vily si vzali na starosti odborníci z českého zastoupení firmy Delta Light společně s autorem projektu, kteří společně navrhli sofistikovanou koncepci osvětlení, začínající již u samotného vstupu do domu. V něm figurují minimalistické světelné profily, logicky navigující svou linkou od hlavního vchodu do obývací části a ke schodišti. To je navíc doplněné LED pásky, zvyšujícími bezpečnost při chůzi.

V prostorném obývacím pokoji, spojeným s jídelnou a kuchyní, se znovu opakují světelné profily na stropě v kuchyňské části, zajišťující celkové osvětlení prostoru. Doplňují je zapuštěná stropní svítidla v obývacím prostoru v bezrámečkovém provedení, podtrhující jeho nadčasové pojetí a svou čistotou nechávající maximálně vyniknout zařízení interiéru. Stejná stropní svítidla se opakují i nad schodištěm v patře, osvětlují zde celou chodbu a pracovnu. Ložnice jsou pak osvětleny velkými, minimalisticky tvarovanými centrálními svítidly, poskytujícími kvalitní celkové rozptýlené světlo.

Prosklená fasáda vily si žádá minimum venkovních svítidel

Díky velkým skleněným plochám je fasáda vily bohatě prosvětlená z interiéru, proto bylo v exteriéru použito méně svítidel. Ta byla pečlivě a promyšleně volena tak, aby podtrhovala moderní vzhled vily a světelným efektem dotvářela tvar stavby. Plnou stěnu fasády a okolí venkovní jídelny osvětlují exteriérová svítidla zapuštěná do země, mířící kuželem světla směrem vzhůru. Drobnými zápustnými venkovními svítidly je osazena také nepochozí střecha vily. Venkovní posezení a garáž pak osvětlují přisazená stropní svítidla ve tvaru kvádru.

 

Pro více informací navštivte: www.svitidla-deltalight.cz/reference/Vila-F-dum-plny-svetla