Společnost Hörmann vykázala úspěšný rok

Společnost Hörmann vykázala úspěšný rok

Společnost Hörmann zaznamenala v roce 2007 velký rozvoj obchodu na českém trhu. Skutečnost, že se přednímu výrobci vratové a dveřní techniky dařilo, potvrzují i čísla. V meziročním srovnání bylo dosaženo navýšení obratu o více než 37 %. Celkový objem prodeje vzrostl ze 465 mil. Kč za rok 2006 na rekordních 631 mil. Kč.

Na úspěchu společnosti Hörmann se v loňském roce podílely vynikající obchodní výsledky v soukromé i průmyslové sféře. V oblasti dodávek pro výstavbu rodinných domů se výrazně navýšil například podíl prodeje garážových vrat v provedení Zlatý dub. Tento povrch dosahuje vysoké obliby zejména v kombinaci s plastovými okny. V souvislosti s rostoucí popularitou dřevodekoru bylo rozhodnuto, že na jaře roku 2008 bude uveden na trh nový povrch pod označením ořech, který se v současné době těší čím dál větší přízni.

V průmyslové oblasti se dařilo zvyšovat prodej jak přes síť autorizovaných prodejců, kde byl zaznamenán nárůst obratu o více než 25 %, tak i v oblasti přímých dodávek pro velké průmyslové celky. K nejvýznamnějším zakázkám v roce 2007 patřily dodávky nakládací techniky pro velká logistická a distribuční centra. V tomto směru se k významným zákazníkům řadí firmy CTP Humpolec, ProLogis nebo developerská společnost VGP Mladá Boleslav. „Vedle těchto projektů si ceníme také zakázek na dodávky pro distribuční centrum D8 European Park v Kozomíně u Kralup nad Vltavou, pro centrální sklad Kaufland v Olomouci, na jehož realizaci jsme se podíleli dodáním více než 250 kusů sekčních průmyslových vrat, a pro další významné developerské projekty v České republice,“ doplnil Ing. Vít Kareš, jednatel společnosti Hörmann Česká republika.

V roce 2008 společnost očekává další nárůst prodeje v privátní i průmyslové oblasti zhruba o 12 %.

Zdroj: Omnimedia