Skleněné zastřešení laviček pro hráče poháru FIFA 2013 dodá AGC

Skleněné zastřešení laviček pro hráče poháru FIFA 2013 dodá AGC

Společnost AGC, která je v celosvětovém měřítku předním dodavatelem sklářských výrobků, chemických produktů a materiálů pro oblast high-tech, dnes oznámila, že jako první na světě dodá skleněné přístřešky pro hráčské lavičky a lavičky pro funkcionáře na turnaji FIFA Konfederační pohár 2013™, který se koná v Brazílii 15. až 30. června.

U těchto přístřešků je využita technologie AGC s názvem Dragontrail™. Stejná technologie se používá u displejů chytrých telefonů, tabletů a televizí. Přístřešky budou použity ve všech utkáních 16zápasového turnaje, který je předehrou mistrovství světa FIFA 2014TM.

Kompozice se skládá ze tří vrstev skla Dragontrail, vysoce výkonného, pružného skla s velkou odolností proti poškrábání. Pro účely tohoto venkovního použití je sklo odolné vůči deformaci, ztrátě barvy a degeneraci, aby zůstalo dlouho čiré a průhledné, a zajistilo tak divákům co nejlepší vizuální zážitek.

Konvenční přístřešky pro hráčské lavičky na stadiónech se vyrábějí z plastu. Při vývoji tohoto nového přístřešku společnost AGC úspěšně přizpůsobila vysoce výkonné sklo díky syntéze svých technologických zkušeností z výroby skel pro automobilový průmysl, stavebnictví a elektronické displeje. 

“Mám velkou radost, že naše přístřešky pro hráčské lavičky podpoří jednu z největších letošních světových sportovních akcí, kterou budou se zájmem sledovat lidé ze všech kontinentů,” řekl Kazuhiko Ishimura, prezident a generální ředitel společnosti Asahi Glass, Co., Ltd. “Znamená to pro nás skvělý první krok k tomu, abychom světu ukázali evoluci a potenciál skleněných materiálů i to, jak mohou změnit budoucnost. Dalším vývojem našich technologií hodláme podpořit i mistrovství světa pořádané FIFA v roce 2014 v Brazílii.”

“Jsem potěšen, že naše skleněné přístřešky pro hráčské lavičky splnily všechny požadavky FIFA pro Konfederační pohár FIFA 2013 v Brazílii. Pro FIFA není obvyklé pověřit výrobce materiálů, jako je AGC, prováděním instalací přímo na hřišti a já věřím, že je to výrazem vysokých očekávání ze strany FIFA, že AGC bude pokračovat ve vývoji technologicky vyspělých skleněných řešení, která umožní zavedení nové, kreativní a přitažlivé infrastruktury na stadiónech během mistrovství světa v kopané 2014, které FIFA pořádá příští rok.”

Loni v říjnu byla společnost AGC jako první společnost B2B jmenována oficiálním dodavatelem mistrovství světa v kopané 2014 pořádaném FIFA (2014 FIFA World CupTM) a dodá oficiální skleněné přístřešky pro hráčské lavičky MS v kopané 2014 pořádaném FIFA (“Official Licensed Glass Roof of the 2014 FIFA World CupTM Player Benches”) pro Konfederační pohár FIFA 2013 a pro mistrovství světa v kopané FIFA 2014 v BrazíliiTM. Nezávisle na této události buduje společnost AGC svůj první závod na výrobu skla v Jižní Americe, jehož provoz bude zahájen v letošním roce. Závod v brazilském státě Sao Paulo přispěje k růstu průmyslu a ekonomiky Brazílie v době před sérií světových sportovních akcí, které se v zemi budou konat. 

–>–>