reSITE 2014: Nová témata, ještě víc hostů
Galerie(11)

reSITE 2014: Nová témata, ještě víc hostů

Třetí výroční konference reSITE se uskuteční 19. -20. června 2014 v nové pražské hale Forum Karlín. Konference bude součástí stejnojmenného festivalu, který se stal za tři roky své existence nejprestižnější mezioborovou akcí zaměřenou na veřejný prostor ve střední Evropě. První avizovanou hlavní hvězdou konference reSITE 2014 bude Michael Kimmelman, jeden z nejvlivnějších amerických teoretiků architektury a hlavní umělecký kritik deníku New York Times.

Akce navazuje na letošní, mimořádně úspěšný ročník, který oslovil více než tisícovku účastníků jednotlivých akcí konaných pod hlavičkou reSITE. Vlastní konference se za dva předchozí ročníky zúčastnilo více než šest desítek vystupujících a 550 diváků ze dvaceti zemí. Leitmotivem aktuálního ročníhu jsou Města a krajiny nové ekonomiky.

Z částečně odtajněného programu a jmen některých hostů lze už dnes předpokládat, že se reSITE 2014 zařadí mezi nejprestižnější akce zabývající se městy, jako místy pro život.

Tato akce oslovuje především architekty, politiky, urbanisty, developery, krajinné architekty, městské plánovače, ekonomy, inženýry, finančníky, aktivisty, dopravní inženýry, vědce, umělce a studenty. A samozřejmě každého, komu leží na srdci rozvoj měst jako míst pro plnohodnotný život.

Festival opět přiveze do Prahy více než půl stovky hostů ze zahraničí. Diskutovat se bude zejména na poli architektury, ekonomiky, politiky, financí a městského plánování. Cílem organizátorů je zvýšit nejen kvalitu diskuse o uvedených problémech, ale poukázat na konkrétní úspěšná řešení z domova i zahraničí a inspirovat tak dění v dalších městech střední Evropy. Hlavními tematickými okruhy budou: Strategické plánování a veřejná diskuse; Občanská odolnost, město pro všechny;  Zahušťování a rozvoj; Industriální minulost – inovativní budoucnost.

Resite 2014: nová témata - CraigDykersNovaScena-MartinBarry

Z programu

Klíčovými hosty reSITE 2014 budou: Michael Kimmelman (hlavní kritik architektury v New York Times, NYC), Kate Ascher (Happold Consulting, Londýn), Tomáš Hudeček (primátor hl. m. Praha), Eugene Asse (ředitel Moskevské školy architektury, Moskva), Andrej Griněv (Artkartel, Moskva), Tomáš Ctibor (Institut plánování a rozvoje, Praha), Marek Dospiva (Penta Investments, Praha), Adam Greenfield (London School of Economics, Londýn), Jan Ludvík (Karlin Group, Praha), Erik Frijters (Fabric, Rotterdam), Pavel Hnilička (Institut plánování a rozvoje, Praha), Fritz Kuhn (primátor Stuttgartu, Německo), Michel Desvigne (Michel Desvigne Paysagiste, Paříž), Michael Brown (ředitel, Calgary Municipal Development Authority, Calgary), Jón Gnarr (primátor města Reykjavík, Island), Maxwan (Rotterdam), Henk Ovink (hlavní poradce organizace Hurricane Sandy Rebuilding Task Force, Washington D. C.).

reSITE je místem, kde lze potkat odpovědné politiky a diskutovat s nimi otázky na platformě mezinárodního diskusního fóra. Je prostorem pro neziskové organizace a aktivisty otevřít palčivá a kontroverzní témata a konfrontovat s nimi zástupce jiných oborů a také získat inspiraci, jak lépe vyřešit své město.

Resite 2014: nová témata - ND1

Zaregistrujte se dnes

Při online registraci do 31. ledna 2014 získáte zvláštní slevu ve výši 15% z registračního poplatku. Pro přihlášené do 15. března platí sleva 10% ze vstupného. Pro zájemce registrované po 12. červnu bude registrační poplatek za konferenci navýšen o 15% proti plné výši registračního poplatku.
resite.cz/cs/registration/

Resite 2014: nová témata - SKANSKA-BP

Konferenci podporuje Penta

Spoluorganizátor:Institut plánování a rozvoje hl.m. Prahy (dříve URM)
Zdroj: reSITE