Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009

Společnost  Wienerberger cihlářský průmysl, a. s., se může pyšnit ziskem významného titulu Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009. Odborná porota udělila firmě toto prestižní ocenění s přihlédnutím k sortimentu výrobků POROTHERM, který je díky svojí kvalitě dlouhodobě vyhledáván a dobře uplatňován v tuzemsku i v zahraničí. Při hodnocení odborníci také konstatovali, že firma je zavedenými systémy řízení výroby a trvale prováděnou celkovou modernizací závodů dobrým příkladem i ostatním výrobním firmám v oboru průmyslové výroby stavebních hmot. Cenu, získanou v kategorii firem s více než 150 zaměstnanci, převzali zástupci společnosti Wienerberger z rukou Přemysla Sobotky při slavnostním setkání v Senátu Parlamentu ČR.


Společnost Wienerberger cihlářský průmysl je největším výrobcem pálených cihel v ČR. Kromě známé značky POROTHERM, zahrnující kompletní zdicí systém, keramické stropy a překlady, malty a také omítky, náleží do jejího sortimentu také velmi oblíbené keramické lícové cihly a dlažby TERCA Klinker.

„Naší zásadou je přicházet na trh s promyšlenými konstrukčními řešeními umožňujícími rychlou a jednoduchou výstavbu. Vysoká kvalita výrobků je přitom pro nás samozřejmostí,“ uvádí Josef Kotek, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Wienerberger.

„Cena Nejlepší výrobce stavebnin roku 2009 je uznáním za naše dosavadní aktivity a zároveň závazkem do dalších let. I nadále budeme usilovat o to, aby všechny naše výrobky umožňovaly vznik moderního, ekologicky šetrného a přitom pohodlného bydlení pro třetí tisíciletí.“

Odborná porota při oceňování firmy přitom vyzdvihla i technologii POROTHERM DRYFIX.SYSTEM, kdy odpadá mokrý proces při zdění. Cihly se zde spojují výhradně pomocí speciální PUR-pěny. Jak Kotek dodává, technologie je u stavebníků velmi populární, protože umožňuje stavět i v zimě, a to až do -5°C, a zároveň se jedná o nejrychlejší metodu zdění z pálených cihel.

Cílem soutěže Nejlepší výrobce stavebnin je představit odborné i laické veřejnosti nejmodernější výrobní provozy a závody průmyslu stavebních hmot v České republice s jejich přínosnými výrobky pro stavebnictví a ostatní průmysl. Spolu s tím chce také ukázat, že i výroba stavebních hmot a materiálů může být k životnímu prostředí ohleduplná, šetrná, a přitom moderní a úsporná. Soutěž probíhá pod záštitou Svazu podnikatelů ve stavebnictví, Ministerstva průmyslu a obchodu a ÚRS Praha, a.s.

Více informací naleznete na www.porotherm.cz.