Letošní ročník Studentské soutěže má šanci na rekordní účast

Letošní ročník Studentské soutěže má šanci na rekordní účast

Vysokou účastí se pyšnil šestý, a zatím poslední, ročník soutěžního klání pro studenty s názvem „Dům nové generace“. Začínající rozšířený ročník 2009/2010 soutěže má však velkou šanci překonat tento rekord.  Tentokrát se totiž mohou zapojit nejen studenti VUT Brno, ČVUT Praha a studenti středních a vyšších odborných škol, ale také studenti ze stavební fakulty ostravské VŠB-TU. Tradiční soutěž vyhlašovaná každoročně společností KM Beta a.s. hodnotí diplomové práce, ročníkové projekty a semestrální práce studentů vysokých a dále práce studentů středních a vyšších odborných škol. Soutěžní klání je zaměřeno na zpracování projektu energeticky úsporného, nízkoenergetického nebo pasivního rodinného či bytového domu nebo občanské stavby.

Studenti mají za úkol zpracovat návrh, vizualizaci a projektovou dokumentaci objektu pro střešní pláště, vnitřní a obvodové konstrukce s důrazem na tepelné úspory objektu. V projektu musí být použity materiály vyráběné společností KM Beta a.s. – střešní systém a sendvičové zdivo.

Porota složená ze zástupců vysokých škol a společnosti KM Beta bude vítězné práce vybírat na základě několika hledisek. Především je hodnocena originalita návrhu a správnost konstrukčního řešení, dále správnost použití výrobků KM Beta a kvalita zpracování.

Studenti vysokých škol navíc musí správně zpracovat výpočet roční tepelné bilance nebo energetický štítek řešené stavby a potřebné tepelně-technické výpočty.

Přehled výher pro letošní ročník:

VYSOKÉ ŠKOLY

1. místo  10 000 Kč a zájezd v hodnotě 10 000 Kč – student, 4 000 Kč – konzultant
2. místo  zájezd v hodnotě 10 000 Kč – student, 3 000 Kč – konzultant
3. místo  zájezd v hodnotě 5 000 Kč – student, 2 000 Kč – konzultant

STŘEDNÍ ŠKOLY, VYŠŠÍ ODBORNÉ ŠKOLY

1. místo  5 000 Kč a zájezd v hodnotě 10 000 Kč – student, 4 000 Kč – konzultant
2. místo  zájezd v hodnotě 10 000 Kč – student, 3 000 Kč – konzultant
3. místo  zájezd v hodnotě 5 000 Kč – student, 2 000 Kč – konzultant

Termín odevzdání prací je květen – červen 2010. Vyhodnocení soutěže proběhne závěrem školního roku 2009/2010 po dohodě s garanty soutěže. Těmi jsou Doc. Ing. Antonín Fajkoš CSc. (FAST VUT Brno), Doc. Ing. Šárka Šilarová CSc. (FAST ČVUT Praha) a ing. Jan Hruška – obchodní ředitel, KM Beta a.s. Přesné termíny budou uveřejněny na internetových stránkách www.kmbeta.cz, resp. budou oznámeny přihlášeným účastníkům soutěže.

Více informací na www.kmbeta.cz.

RubrikyUdálosti