KMB SENDWIX – moderní stavební systém pro pasivní bydlení

KMB SENDWIX - moderní stavební systém pro pasivní bydlení

Mezi investory jsou stále populárnější nízkoenergetické a pasivní domy, k jejichž stavbě jsou potřeba kvalitní zdicí prvky se špičkovými tepelně-izolačními vlastnostmi. Právě takový je vícevrstvý systém z vápenopískového zdiva KMB SENDWIX od největšího českého výrobce stavebních materiálů, společnosti KM Beta.

Pasivní vzorový dům Chelčice, foto: Markéta Černá

Zdicí systém KMB SENDWIX je první ucelený systém vícevrstvých konstrukcí na českém trhu a byl přímo navržen pro stavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Díky svým tepelně a zvukově izolačním vlastnostem, mimořádné pevnosti a vysoké objemové hmotnosti je ideální volbou pro každého stavebníka. Požadovaných vlastností navíc dosahuje při výrazně nižších tloušťkách stěn, čímž dochází k úsporám zastavěné plochy.

KMB Sendwix 14DF-LP

KMB SENDWIX se vyrábí z vápna a přírodního křemičitého písku a je vytvrzen účinkem páry za vysokého tlaku. Nosnou konstrukci obvodového pláště tvoří mimořádně pevné vápenopískové kvádry. Z vnější strany se na zdivo přikládá tepelná izolace v různých variantách. Vlastnosti materiálu umožňují výstavbu i sedmipodlažních objektů z nosných stěn v tloušťkách 175, 200, 240 a 290 mm.

Více na www.kmbeta.cz.

KMB Sendwix 7DF-LD
KMB Sendwix 7DF-LD

Komentáře