Fasáda roku 2009 v novém

Fasáda roku 2009 v novém

Letošní ročník prestižní soutěže Fasáda roku přináší oproti minulosti několik inovací. Pro zjednodušení se bude soutěžit pouze ve dvou kategoriích, Novostavba a Rekonstrukce. Oproti loňskému roku tedy ubyla kategorie Regenerace panelového domu, nově však bude uděleno několik zvláštních cen. Posledním možným dnem pro podání přihlášek je 31. leden 2010. Vyhlašovatelem soutěže je společnost Baumit, spol. s r.o.

Vybrané realizace ohodnotí odborná porota v obou základních kategoriích tradičně prvním až třetím místem. Nově navíc udělí i dvě zvláštní ceny, za Rodinný dům (nový či zrekonstruovaný) a za Rekonstrukci bytového domu (panelového nebo nepanelového). Ocenění v jednotlivých kategoriích se také dočkají finanční odměny. Oproti předcházejícímu ročníku bylo zrušeno internetové hlasování veřejnosti „www-open“ a čestné uznání dříve udělované vyhlašovatelem. Zachována zůstala Cena mediálních partnerů, ke kterým nově přibyl časopis Stavebnictví.

V jednokolové veřejné soutěži bude porota z hlediska realizace fasádního pláště posuzovat a hodnotit přihlášená, letos dokončená stavební díla. Konečné rozhodnutí učiní do 28. února 2010. Vítězné práce budou veřejně vyhlášeny na společenském večeru během dubna 2010.

Více informací o podmínkách soutěže a přihlášku ke stažení naleznete na
www.fasadaroku.cz.

Spoluvyhlašovatelé:

Fakulta architektury ČVUT Praha
Fakulta stavební ČVUT Praha
Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků
Český svaz stavebních inženýrů
Obec architektů
Vydavatelství Business Media CZ
Vydavatelství JAGA
Vydavatelství Economia
EXPO DATA spol. s r.o.