CIJ Awards v České republice ocenily kvalitní projekty

CIJ Awards v České republice ocenily kvalitní projekty

Multi Development, Cushman & Wakefield, Waldeck Capital, Europolis, Wilson & Partners, EMCM, ING Real Estate Development, Somerston Olympia a Panattoni se stali vítězi devátého ročníku Cij Awards. Slavností večer se konal 25. listopadu v hotelu Marriott v Praze. Tento rok byl pro realitní průmysl ve znamení výrazných finančních úspor a snižování nákladů, i přesto byla tato akce velmi úspěšná a zúčastnilo se jí téměř 300 předních odborníků.

Vysoká kvalita nominovaných projektů i v těchto těžkých časech potvrdila to, co se projevilo již během roku 2009: pouze nejlepší projekty mají v současné době šanci uspět.

Ukázkovým příkladem byla kategorie „Nejlepší hotel“, kterou vyhrál hotel The Augustine postavený společností Waldeck Capital. Nezávislá porota rozhodla v tomto případě jednomyslně, a to díky preciznosti projektu, vysokému důrazu na detail, prvotřídní architektuře a provedení interiérů. Porota také ocenila, že developer kladl důraz na vysokou kvalitu projektu, která zajistí trvalou udržitelnost hotelu v dlouhodobém horizontu.

Jako „Nejlepší rezidenční projekt roku 2009“ byl zvolen Pivovar Holešovice společnosti ING Real Estate Development, která přestavěla bývalý pivovar v Praze 7 na atraktivní bytový projekt. Spolu s komerčním úspěchem tohoto projektu ocenila porota také sofistikované architektonické řešení a schopnost developera vytvořit prestižní projekt v rozvíjející se lokalitě.

V kategorii „Nejlepší kancelářský projekt“ soutěžilo několik aktuálních projektů. Porota nakonec vybrala Amazon Court, poslední přírůstek obchodní zóny River City v Praze 8 společnosti Europolis. Tato budova je nejen příkladem pro ostatní projekty díky svému šetrnému přístupu k životnímu prostředí (a tudíž úspoře nákladů pro nájemce), ale je výjimečná také svou architekturou.

Cenu „Nejlepší logistický/skladový projekt“ získala společnost Panattoni za Park Prague Airport, prosperující logistický projekt, který nabízí prvotřídní prostory a skvělou dostupnost a který si získal několik významných nájemců, což bylo požadováno institucionálními investory. Ředitel Pavel Sovička poděkoval porotě spolu se všemi svými zaměstnanci.

Cenu „Nejlepší nákupní centrum“ přebral Ronald Dasbach, ředitel Multi Development, za projekt Forum v Ústí nad Labem. Porota ocenila, že developer vytvořil moderní nákupní centrum, které se podařilo začlenit do centra města a tím ho znovu oživit. Ronald Dasbach během večera převzal ještě ocenění „Developer roku“.

Cena za „Nejlepší projekt roku 2009“ byla udělena nákupnímu centru Olympia Brno. Porota ocenila profesionální pozvolnou stavbu, která se zařadila mezi nejvýznamnější projekty v České republice. Stavba začala původně jako standardní regionální nákupní centrum a postupně se díky dlouhodobé strategii rozrostla na prvotřídní centrum.

Zbývající ceny CIJ nemají projektový charakter. Jednou z nových kategorií byla letos cena „Nejlepší právnická společnost roku“, kterou za velkého nadšení převzal Bryan Wilson ze společnosti Wilson & Partners. Další novou cenou byla „Property Management Team roku“, kterou porota udělila společnosti EMCM za velmi kvalitní a expanzivní obchodní strategii.

Pro cenu „Osobnost roku“ hlasovali čtenáři CIJ a získal ji ředitel AIG/Lincoln pro Českou republiku pan Walter Dackiw. Kromě dokončení víceúčelového projektu The Campus v Brně v letošním roce Dackiw dohlížel na vytvoření jedné z nejuznávanějších obchodních zón v zemi nazvané The Park (Praha 4).

Závěrečným oceněním večera, pro které hlasovali jak čtenáři CIJ, tak porota, byla cena „Agentura roku“. Tu získala společnost Cushman & Wakefield a za celý tým ji převzal ředitel Jonathan Hallett.

Členové poroty CIJ Awards 2009 v České republice byli:

Pavel Čermak (EC Harris)
Richard Curan (CB Richard Ellis)
Sebastien Dejanovski (Develon)
Jonathan Hallett (Cushman & Wakefield)
Omar Koleilat (Crestyl)
Kamil Kosman (Česká spořitelna)
Robert Neale (Portland Trust)
Margund Schuh (UBM)

Pro zajištění transparentnosti a hodnověrnosti na všechna setkání poroty a hlasování dohlížel Glen Lonie ze společnosti PricewaterhouseCoopers. Tento dohled byl další z letošních novinek, která zvyšuje hodnotu a prestiž CIJ Awards. Aby byla zajištěna objektivita a nezávislost, členové poroty se nesměli účastnit se svými projekty nebo je hodnotit.

Zdroj: BEST Communications