Schiedel vyhlašuje soutěž pro studenty

Schiedel vyhlašuje soutěž pro studenty

Společnost Schiedel spolu s Centrem pro podporu počítačové grafiky vyhlašují na letošním Aquathermu soutěž „Můj rodinný dům“. Soutěž, která propaguje trend používání moderních technologií a úspor při vytápění, chce motivovat studenty k vytváření projektů technologiemi CAD a k seznámení s problematikou komínových systémů. Návrhy domu s ideální koncepcí vytápění mohou přihlašovat studenti všech českých středních odborných škol do konce ledna 2008. Návrh je potřeba odevzdat do konce března 2008.

Ceny energií neustále rostou a jedním ze způsobů, jak se vyhnout následkům tohoto stoupání, je úspora a efektivita práce a života. Po architektuře se v současné době nechce již jen to, aby byla krásná a funkční, ale i to, aby bylo pro její stavbu i užívání potřeba co nejméně energie. „Nejde jen o to stavět nízkoenergetické stavby, ale i stavět nízkoenergeticky,“ řekl Šimon Caban, scénograf a architekt, který se zabývá nízkoenergetickým stavěním.

Soutěžní projekt může přihlásit buď student nebo studentský kolektiv, kteří vypracují projekt pod vedením pedagoga. Projekt má být zpracován v prostředí ArchiCAD a musí v něm být použity GDL knihovny společnosti Schiedel. ArchiCAD 11 CZ si mohou studenti stáhnout zdarma z webových stránek http://eduregistration.graphsoft.com. Aktuální GDL knihovny Schiedel jsou k dispozici na webu společnosti Schiedel – www.schiedel.cz. Tamtéž lze najít i podrobné podmínky soutěže.

Soutěž má být pro studenty možností zkusit si pod odborným dohledem vypracovat projekt spolu s technickou dokumentací k vytápění a práci s moderními technologiemi. „Kromě toho, že mohou vyhrát peněžní částku, pomůže jim soutěž seznámit s praktickou stránkou jejich oboru. Soutěž může být ale i jejich vstupem do profesního světa,“ řekl Vojtěch Policar, ředitel společnosti Schiedel. Soutěž je totiž spojena s dvěma prestižními stavebními veletrhy – vyhlášení se odehraje na Aquathermu a vítězové budou zveřejněni na IBF Brno v dubnu 2008. „To dodá soutěži patřičnou důležitost,“ dodal Policar. Výherce obdrží částku 15 000 Kč, druhé místo je odměněno 9 000 Kč, třetí 6 000 Kč. Odměna nemine ani vedoucího vítězného projektu, pro něhož je přichystána poukázka na hotelový pobyt pro dvě osoby v libovolném termínu a lokalitě.

Soutěžní návrhy posoudí zástupci pořádajících společností a další odborníci z praxe. Společnost Schiedel bude zastupovat její ředitel Vojtěch Policar a za Centrum pro podporu počítačové grafiky taktéž ředitel společnosti Tomáš Lejsek. Z akademické obce se rozhodování zúčastní Jaroslav Kuba, vedoucí katedry TZB VŠB Ostrava, zástupcem odborných médií bude šéfredaktor portálu eArchitekt Petr Vaněk.

Do soutěže je možné se přihlásit do 31. ledna 2008, přihláška musí být doručena pod heslem Soutěž na adresu společnosti (Schiedel, a.s., Horoušanská 286, 250 81 Nehvizdy). Návrhy je třeba doručit tamtéž do 31. března 2008.

Zdroj: Schiedel

RubrikySoutěže