Soutěž: Mrakodrapy budoucnousti
Galerie(14)

Soutěž: Mrakodrapy budoucnousti

Magazín eVolo vyzývá architekty, studenty, inženýry, návrháře a umělce z celého světa k účasti v osmém ročníku prestižní ideové soutěže eVolo 2013 Skyscraper Competition. Soutěžit mohou jednotlivci i týmy a neexistují žádná omezení v umístění, náplni, či velikosti projektu. Popusťte uzdu své fantazii a přihlaste svůj projekt do jedné z neprestižnějších soutěží výškové architektury na světě. Konec registrace do soutěže je už 15. ledna 2013!

Obrázek v perexu:
Himalaya Water Tower, 1. místo, autoři: Zhi Zheng, Hongchuan Zhao, Dongbai Song, Čína

Soutěž eVolo Skyscraper Competition si klade za cíl motivovat tvůrce k úvahám o vztahu mrakodrapů k městu, přírodě a komunitě. Oceňuje inovativní projekty, které prezentují využití nových technologií, materiálů, estetiky a prostorových organizací v návaznosti na úvahy o globalizaci a digitální revoluci. Účastnící by měli reagovat na technologické pokroky a sociální problémy naší doby a měli by svými projekty výškových budov vytvářet nové urbanistické a architektonické cesty k řešení problémů současných měst, jako je znečistění, skokový nárůst počtu obyvatel, živelné rozrůstání měst, či nedostatek přírodních zdrojů.

Loňským vítězem se stal mrakodrap Himalaya Water Tower čínského týmu Zhi Zheng, Hongchuan Zhao a Dongbai Song. Autoři svým projektem reagovali na problém globálního oteplování a vysoko do Himalájí umístili věže, které dokážou shromažďovat dešťovou vodu, zmrazit jí a následně uchovat pro pozdější využití. Rozmístění těchto věží v Himalájích, kde se nachází 40 procent ze světových zásob sladké vody, by mělo napomoct distribuci vody v obdobích velkého sucha a zároveň by věže měly fungovat jako zásobníky pitné vody pro budoucí generace.

Svůj projekt je možné registrovat na stránkách do 15. ledna 2013. Nejzazší termín pro odevzdání projektu je 22. ledna 2013. Projekt musí být prezentován na dvou plakátech a jeho přihláška stojí 95 amerických dolarů. V letošní mezinárodní porotě nebude chybět například Kivi Sotamaa, nebo Giacomo Costa.

Více informací a registrační formulář najdete na stránkách www.evolo.es


Mountain Band-Aid, Yiting Shen, 2. místo, autoři: Nanjue Wang, Ji Xia, Zihan Wang, Čína


Monument to Civilization: Vertical Landfill for Metropolises, 3. místo, autoři: Li Yu-Ta, Anne Schmidt, Taiwan


Citadel Skyscraper, autoři: Victor Kopieikin, Pavlo Zabotin, Ukrajina


Occupy Skyscraper, autoři: Ying Xiao, Shengchen Yang, Amerika


Folded City, autoři: Adrien Piebourg, Bastien Papetti, Francie


Migrant Skyscraper, autoři: Damien Przybyla, Rafal Przybyla, Polsko


House of Babel, autoři: Post- crisis Skyscraper, MADETOGETHER- Nikita Asadov, Rusko


Plastic Fish Tower, autoři: Kim Hongseop, Cho Hyunbeom, Yoon Sunhee, Yoon Hyungsoo, Jižní Korea


Airport Skyscraper, autoři: ZhiYong Hong, XueTing Zhang, Čína

–>–>


Cliff Dwellings, autoři: PLUG: Román J. Cordero Tovar, Eric Israel Dorantes, Daniel Justino Rodríguez, Izbeth K. Mendoza Fragoso, Mexico


Human Rights Skyscraper in Beinjing, autoři: Ren Tuanhang, Luo Jing, Kang Jun, Čína


Bridge of Hope Skyscraper, autoři: Mohammed Adib, Ivan Arellano, Jordi Cunill, Maria Teresa Farre, Christian Koester, Davide Roncato, Španělsko


Coal Power Plant Mutation, autoři:  Chipara Radu Bogdan, Rumunsko

Veronika Benešová
zdroj: evolo.es
foto: evolo.es