Partneři sekce:

Záruka čistoty každého provozu jsou průmyslové utěrky ARIOSO

Záruka čistoty každého provozu jsou průmyslové utěrky ARIOSO

Společnost Lorika CZ nabízí široké portfolio produktů včetně rozsáhlé škály průmyslových utěrek ARIOSO, jejichž materiál a typ je vždy přizpůsoben provozu, pro nějž jsou určeny s ohledem na čištěný materiál a potřeby uživatele.

Souvisí vaše nabídka utěrek s vyššími nároky na hygienu v provozu firem?

Doba, kdy jsme si v provozech vystačili s pucvolí a starými hadry, je pryč. Časy se mění. Zvyšují se nároky na kvalitu výroby a tím i na kvalitu zdánlivě méně důležitých pomůcek, jako jsou třeba průmyslové utěrky. Požadavky na čistotu se obecně stále zvyšují. Mnoho firem má části výroby, pro něž jsou nezbytné kvalitní čisticí průmyslové utěrky, ať už nevláknivé, řezané, skládané, v roli, utěrky se zvláštními nároky na čistotu podle třídy ISO nebo například utěrky napuštěné různými rozpouštědly a lepivými substancemi.

Tolik druhů utěrek skutečně najde široké uplatnění?

Za více než 20 let zkušeností se zákazníky z různých odvětví průmyslu víme, že není možné pokrýt jedním typem utěrky všechny oblasti lidské činnosti. Různé segmenty průmyslu a služeb, například automobilový průmysl, strojírenství, elektronika, potravinářství, opravárenství nebo úklidové firmy vyžadují utěrky se specifickými vlastnostmi.

Z jakých materiálů jsou utěrky vyrobeny a na co jsou vhodné?

Papírové utěrky z buničiny nebo recyklovaného papíru jsou určené pro lehké a středně těžké stírací úkony. Utěrky z netkaných textilií na bázi viskózy, polyesteru, polypropylenu a jejich směsí s buničinou jsou doporučovány pro opakované použití, pro náročné a precizní stírání tuků, olejů, řezných kapalin, mastnoty či vody. V portfoliu máme také utěrky mikrovláknové.

Z portfolia konkrétních produktů do těchto kategorií spadají které?

Na trhu jsou čistící průmyslové utěrky ARIOSO pro širokou škálu použití podle individuálních požadavků. Například levné papírové utěrky Duomini, Duomaxi, Triomini a Triomaxi jsou vhodné pro nenáročné utírání. Do utěrek z netkaných textilií na náročnější stírací úkony patří ARIOSO nonvowens, například ARIOSO Crepe, Pulp, Worx. Dále zmíním utěrky profesionální řady ARIOSO Tara vyrobené z materiálu Sontara, balené a formátované dle požadavků zákazníka.

O které utěrky je největší zájem?

Na českém trhu postupem času stále větší místo zaujímají utěrky se specializovanými vlastnostmi: pro použití v potravinářství s atesty zaručujícími zdravotní nezávadnost. Pro výrobní prostory se zvláštními nároky na čistotu se vyrábějí utěrky ARIOSO Cleanroom balené ve dvojitém balení a splňující standardy předepsané třídou čistoty ISO 5 nebo ISO 6. Dále jsou v nabídce speciální lepivé utěrky Staubfix určené pro automobilky a průmyslové lakovny, utěrky napuštěné různými rozpouštědly pro čištění výrobků, povrchů a rukou. Jako novinku představujeme letos utěrky z tenkého mikrovlákna ARIOSO Micro30.

Přiblížíte jejich vlastnosti?

Netřepí se, nevlákní a lze je použít suché i vlhčené na čištění displejů, plastových výrobků, koženky apod.

Kombinují firmy více typů utěrek?

Utěrky lze připravit podle individuálních potřeb odběratele. K dispozici jsou různé druhy balení a příslušná dávkovací zařízení. Malé i velké role, držák na utěrky, utěrky řezané, skládané, balené ve fólii či v kartonu.

Jak zjišťujete, který typ utěrek je pro daného zákazníka ideální?

Od partnerů ASB

Výběr správné utěrky provádíme dle konkrétní aktuální situace na pracovišti. Zjišťujeme, co zákazník potřebuje utírat – jaké výrobky a kapaliny, zda utěrky, které používá v současnosti, jsou optimální pro dané pracoviště, zda umí použít utěrku správným způsobem, a také, zda je ochoten změnit stávající systém utěrek a přijmout nové řešení.

Požadují firmy kromě utěrek i další produkty, které potřebují pro svou výrobu a které splňují nároky na zvýšenou čistotu?

Pro naše zákazníky zajišťujeme samozřejmě mnoho dalších produktů. Jak jsem se již zmínil, ve výrobních prostorách rostou stále více nároky na čistotu. Pracovníci musí používat speciální obleky, rukavice, brýle, čepičky, roušky nebo pomůcky jakými jsou např. čisticí tyčinky. Kromě čistoty jsou to velmi často i požadavky na antistatické provedení různého vybavení např. židlí a rohoží.

Zdroj: PR článek společnosti LORIKA CZ

RubrikyStavebnictví