XELLA PŘEKLAD NÁHLEDOVKA 1920x1080

XELLA pro jednoduché projektování připravila sadu BIM prvků

Společnost XELLA, zaštiťující značky Ytong, Silka, Multipor, nabízí všem projektantům, architektům a dalším účastníkům stavebního řízení možnost podpory formou BIM prvků. Projektanti zde najdou pro svou práci připravený celý sortiment, včetně doplňků, jako jsou překlady NOP, NEP, U profily a další. Realizátorem projektu je společnost cadconsulting, která má v tomto oboru řadu zkušeností.

V programu je možné využít stažení celého sortimentu i jednotlivých produktových řad, například tepelněizolační řada Lambda YQ je zpracována včetně potřebných doplňků.

Další možností je instalace Pluginu Xella pro Revit a Archicad, který je primárně určen pro detailní řešení, například návaznosti rohů.

Prvky Ytong, Silka i Multipor jsou poskytovány ve třech základních programech: Revit, Archicad a Allplan. (pro Allplan prvky Multipor nejsou k dispozici). V návaznosti na budoucí způsoby navrhování jsou veškeré prvky připravovány dle SNIM – standardu negrafických informací modelu.

Nejjednodušší cestou, jak získat aktuální systémová řešení pro stěny, střechy a stropy, je navštívit stránky: www.ytong.cz, kde v sekci Podklady pro projektování v kategorii BIM naleznete plný rozsah zpracovaného sortimentu. Všechny prvky lze bezplatně stáhnout na své lokální počítače, nebo využít webového rozhraní. Systém automaticky vygeneruje nejvhodnější prvky dle požadovaného zadání. Xella počítá s pravidelnými aktualizacemi, o kterých bude průběžně informovat.

Ilustrační obrázek vytvořil cadconsulting s. r. o.