Pasivní bydlení se stavebním systémem KMB SENDWIX
Galerie(2)

Pasivní bydlení se stavebním systémem KMB SENDWIX

Partneři sekce:

Budoucnost moderního stavebnictví leží v nízkoenergetických a pasivních domech. Pro tento druh staveb jsou ideální vícevrstvé stavební systémy, jejichž základem je vápenopískové zdivo a volitelná vrstva tepelné izolace. Právě takový je zdicí systém SENDWIX od největšího českého výrobce betonové střešní krytiny a vápenopískových cihel, společnosti KM Beta.

Zdicí systém KMB SENDWIX byl přímo navržen pro stavbu tepelně-úsporných, nízkoenergetických a pasivních domů. Nosnou konstrukci obvodového pláště tvoří mimořádně pevné vápenopískové kvádry. Z vnější strany se na zdivo přikládá tepelná izolace v různých variantách. Vlastnosti materiálu umožňují výstavbu i sedmipodlažních objektů z nosných stěn v tloušťkách 175, 200, 240 a 290 mm.

V kvádrech lze využít průběžných otvorů pro vedení instalací, díky čemuž odpadá složité drážkování a opětovné zamazávání maltou nebo lepidlem. K dispozici je i celá řada doplňků včetně širokého sortimentu nosných pře-kladů. Práci usnadní rovněž manipulační kleště a háky, dávkovače na lepidlo s posuvným hradítkem či diaman-tová korunka pro vyvrtání děr do zdiva.

Více na www.kmbeta.cz