Tepelná čerpadla připravují teplou vodu úsporněji v kombinaci s hygienickými zásobníky

Tepelná čerpadla připravují teplou vodu úsporněji v kombinaci s hygienickými zásobníky

Tepelné čerpadlo s hygienickým zásobníkem sníží domácnosti náklady na ohřev vody. Zásobník totiž nevyžaduje tak vysokou teplotu vody, spotřeba elektřiny na ohřev je tedy díky vyššímu topnému faktoru znatelně nižší. Řešení ohřevu teplé vody v podobě tepelného čerpadla s hygienickým zásobníkem je mezi českými zákazníky stále populárnější.

Například tepelné čerpadlo ENBRA i-SHWAK/KA/V3 s integrovaným zásobníkem teplé vody umožňuje domácnostem profitovat z kombinace úsporného ohřevu a nižších potřebných teplot vody. V zásobníku pro hygienickou přípravu teplé vody totiž není nutné vodu ohřívat na příliš vysokou teplotu. Díky vysoce účinnému nerezovému výměníku postačuje pro teplotu výstupní vody 40 °C pouze o 1 °C vyšší teplota vody v zásobníku. Velmi úsporný provoz zásobníku se pak pozitivně odráží v nízkých nákladech na přípravu teplé vody.

Sníží-li se například teplota vody v zásobníku z 51 na 41 °C, je možné podle simulace provedené výrobcem ušetřit přibližně 23 % elektrické energie. Nízké provozní teploty mají též další výhody v podobě nižších tepelných ztrát zásobníku nebo omezení vylučování vodního kamene. Teplosměnné plochy se pak výrazně méně zanášejí.

www.enbra.cz

RubrikyTepelná čerpadla, Vytápění