Speciální požadavky na tepelný komfort

Designový radiátor Ideos – „star“ mezi designovými radiátory.

Soudobý zdroj tepla musí být multifunkční – doba, kdy se radiátor používal pouze k ohřátí místnosti, je dávno pryč. Funkční a moderní tepelný design a úspora energie jsou klíčovými kritérii dnešní doby. Všechna tato kritéria splňují moderní designové radiátory společnosti Kermi.

Speciálně pro nádech moderní elegance a špetky osobitého vkusu nabízí společnost Kermi designový radiátor Ideos – „star“ mezi designovými radiátory, jenž dokazuje, že koupelnový radiátor nemusí být vždy plochý a hranatý. Jeho charakteristickým znakem jsou kulaté hvězdicovité prvky, které formují obdivuhodnou uměleckou skulpturu, jež slouží zároveň jako stylový bytový doplněk.

Kromě zajímavého a nevšedního vzhledu nabízí model Ideos také různá příslušenství v podobě háčku, madla nebo kruhu na ručníky. Díky flexibilním možnostem pro připojení je k dostání také jako přídavné elektrické vytápění nebo jako varianta pro výhradně elektrický provoz.

Vysoký tepelný výkon i při malé stavební výšce

Kromě standardních velikostí nabízí společnost Kermi vysoký tepelný výkon i při malé stavební výšce a to 200 mm! Tato desková otopná tělesa v nízkém provedení jsou ideálním řešením pro použití v moderní architektuře, např. v místnostech s velkoplošnými okny nebo nízkými sokly, v zimních zahradách nebo verandách.

Lze vybírat mezi profilovanou, jemně profilovanou nebo hladkou čelní deskou. Všechna desková otopná tělesa Kermi mají jedno společné: inovativní energeticky úspornou technologii x2, která oproti běžným radiátorům šetří až o 11 % nákladů na vytápění, zvýšení podílu příjemného sálavého tepla až o 100 % a zkrácení doby ohřevu až o 25 %.

Deskové otopné těleso therm x2 o stavební výšce 200 mm s profilovanou přední deskou.
Deskové otopné těleso therm x2 o stavební výšce 200 mm s profilovanou přední deskou. |

Tepelný zdroj na míru dle architektury interiéru? Díky otopným stěnám a konvektorům společnosti Kermi – no problem!

Zahnuté, jednoduché/ vícenásobně zalomené, spojené, vertikálně nebo horizontálně zešikmené či zalomené … otopné stěny a konvektory společnosti Kermi lze přizpůsobit podmínkám téměř jakéhokoli objektu.

Každá otopná stěna Kermi je zakázkový výrobek. Vyrábí se na míru s milimetrovou přesností. Z tohoto důvodu jsou i individuální, velmi specifické požadavky snadno proveditelné. Např. přizpůsobení zešikmení střechy, rohové nebo zahnuté provedení, přesné kopírování tvary stěny.

Zešikmení otopné stěny Kermi dle stavebních podmínek zešikmené střechy.
Zešikmení otopné stěny Kermi dle stavebních podmínek zešikmené střechy. |

Pro přizpůsobení poloměru oblouku stěny nebo pro přesné kopírování pravého úhlu rohu stěny jsou ideálním řešením konvektory značky Kermi, které lze dovybavit doplňkovou funkcí pohodlné lavice nebo odkládací poličky.

Konvektor značky Kermi v zahnutém provedení.
Konvektor značky Kermi v zahnutém provedení. |

Kombinace podlahového vytápění a koupelnového radiátoru bez nutnosti připojení dalšího otopného kruhu a montáže stěnové skříně pro regulaci podlahového vytápění

Podlahové vytápění a koupelnový radiátor vyžadují různé teplotní úrovně. Rychlé a jednoduché řešení tohoto problému se nazývá x-link plus. Připojovací sada x-link plus spojuje okruh podlahového vytápění přes koupelnový radiátor k existujícím otopným rozvodům. To zaručuje komfortní rovnoměrné zahřívání podlahy v koupelně nezávisle na teplotě v místnosti.

Podlahové vytápění Kermi x-net se zcela jednoduše připojí k připojovací sadě koupelnového radiátoru: bez elektrického připojení nebo náročných stavebních úprav a bez zásahu do regulace otopného kotle.

Kombinace designového radiátoru Tabeo a podlahového vytápění x net přes jeden otopný okruh díky připojovací sadě x link plus.
Kombinace designového radiátoru Tabeo a podlahového vytápění x net přes jeden otopný okruh díky připojovací sadě x link plus. |

ZDROJ: PR článek společnosti Kermi s.r.o.